Erkek gümüş yüzük hangi ele ve parmağa takılır?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erkek gümüş yüzük hangi ele ve parmağa takılır?
07.03.2022 17:59:42

 

Erkek gümüş yüzük hangi ele ve parmağa takılır?

Gümüş yüzük çok uzun yıllardır insanoğlunun hayatındaki bir aksesuardır. Fakat daha önce kullanmayan kimseler ilk defa bir yüzük aldığında hangi ele, hangi parmağa takacağını bilemeyebilir.

Bugün hem erkek gümüş yüzük modelleri ile hem de bu yüzüklerin hangi ele takılacağı hakkında bilgiler paylaşacağız.

Eğer daha önce gümüş yüzük satın almadıysanız ve şu sıralar araştırma yapıyorsanız yazımızın sonunda güvenilir bir şekilde yüzük alabileceğiniz bağlantıyı bulabilirsiniz.

Erkek Gümüş Yüzük Hangi Ele Takılır?

Kadın gümüş yüzük çeşitleri oldukça fazladır ve kadınlar yüzüklerini her parmağa takabilmektedir. Fakat erkekler içinde yüzük seçeneği fazla olsa da genellikle, serçe, baş veya yüzük parmağına takmaktadırlar. Bu seçim tamamen tarza göre değişiklik gösterebilir. Bazen işaret parmağına da yüzük takılsa bile bu yaygın bir seçim değildir. Genellikle söylediğimiz şekilde 3 parmak tercih edilir. Özellikle başparmak için zihgir yüzükleri tercih edilmektedir.

Ayrıca erkekler, sağ ele yüzük takmayı tercih etmektedirler. Eğer birden çok yüzük takmayı tercih ediyorlarsa bu gibi durumlarda iki elin yüzük parmakları tercih edilmektedir. Eğer tek yüzük varsa sağ elin yüzük parmağı tercih edilir.

Evlilik alyansında ise sol elin işaret parmağı tercih edilmektedir. Erkek gümüş yüzük modelleri formuna göre de farklı parmaklara takılabilir. Örneğin okçu yüzüğü olarak bilinen zihgir modelleri başparmak için üretilmiştir. Diriliş Takı markasında bunun birçok örneğini görebilir ve internet sitesi üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.

En Popüler Erkek Takısı: Gümüş Yüzük

4500 yılın üzerinde bir süredir gümüş madeni yüzük yapımında kullanılmaktadır. İlk olarak ise Mısır'ın kullandığı söylenmektedir. Tarihi çok eskilere dayanan bir takı ürünü, günümüzde de popülerliğini korumaktadır. Kadınlar için daha çok altın madeni dikkat çekiyor olsa da erkek gümüş yüzük modelleri de aynı ölçüde dikkat çekicidir. Dinimiz erkeğe altını haram kıldığı için erkekler gümüş takıları tercih etmektedir. Takılar içerisinde de en çok tercih edilen yüzüktür. Kişiler karakterini, hobilerini, dünya veya siyasi görüşünü gümüş yüzükler üzerinde göstermeyi tercih edebilir.

Eğer sizde 925 ayar gümüşten üretilen yüzük modellerini incelemek ve satın almak isterseniz https://www.dirilistaki.com/erkek-gumus-yuzuk internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. %100 güvenli alışverişin adresi Diriliş Takı her geçen gün yeni modellerle müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Merkezi İstanbul Çemberlitaş’ta Diriliş Takı hem Türkiye’nin her noktasına hem de yurt dışına gönderim sağlamaktadır. Dilerseniz perakende satış mağazalarından dilerseniz de online olarak sipariş verebilirsiniz.

Erkek gümüş yüzük hangi ele ve parmağa takılır?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert