Eyüphan Kaya İnsan Hakları Cemiyeti Genel Başkanı Oldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Eyüphan Kaya İnsan Hakları Cemiyeti Genel Başkanı Oldu
15.11.2022 17:28:03

 

Eyüphan Kaya İnsan Hakları Cemiyeti Genel Başkanı Oldu

Sitemizin yazarlarından Eyüphan Kaya Genel Sekreteri olduğu İnsan Hakları Cemiyetinin Başkanlığına seçildi.

Görülen lüzum üzerine İnsan Hakları Genel Başkanlığından istifa eden Av.Mehmet Karadağ’ın yerine Cemiyetin Genel Sekreteri Eyüphan Kaya Başkanlığa seçildi.

Kaya yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

"İstiklal Caddesinde meydana gelen bombarı saldırıyıyı, lanetliyor, şiddetle kınıyorum, ölenlere rahmep, yararılara hayırlı şifalar, yakınlarına sabrı camil diliyorum.Allah bir daha böyle bir facia bize yaşatmasın.

Mutat Genel Kurul toplantısına kadar beni başkanlığa seçtiğiniz için teşekkür ediyorum.

Bu süre içinde İnsan Hakları Cemiyeti tüzüğünün bana verdiği sorumluluk ve yetki çerçevesinde insan hakları adına faaliyet göstermek için azami derecede gayret göstereceğime söz veriyorum.

Bir önceki genel kurul toplantısında bazı illerde şube yada temsilcilik vereceğimize dair karar alınmıştı, o istikamette bazı adımlar da atacağız.

Hak hukuk adına gadre uğrayan herkese kapımız açık olacak. Mazlumun da zamilin de kimliğine bakmadan mazlumdan yana, zalime karşı olmaya devam edeceğiz.

Sloganlarımızdan biri olan “Hakkın hatırı alidir, hiçbir hatıra feda edilmez” düsturu gereği kimseye imtiyaz tanımadan zalime zalim demeye ve mazlumdan yanında durmaya çalışacağız.

Cemiyetimizin diğer sloganı “Heq navê Xudaye” (hak Allah’ın adıdır) ifadesi icabı daima haktan yana duruşumuz olacak.

İlimizde, Bölgemizde, Ülkemizde ve hatta Dünyada nerede bir zulüm yaşanırsa ona karşı imkanlarımız ölçüsünde haktan yana bir duruş sergileyeceğiz.

Hak arama yolları konusunda seminerler verip, halkı aydınlatmaya çalışacağız, amirlerinden memurlarına, öğrencilerden öğretmenine, Diyanet camiasına kadar isteyen herkese bu konuda bilgilendirme çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.

Kimsenin kimseden korkmadığı, devletin tüm kurumlarıyla milletin hizmetinde olduğu, huzurlu bir yaşam tecelli edilene kadar İnsan Hakları Cemiyeti(İHC) olarak vazifemizi yapmaya devam edeceğiz.

Bu konuda duyarlı vatandaşlarımızı, cemiyetimize sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Toplantıya katılan Yönetim kurulu üyelerine beni oy birliği ile bu Cemiyetin Başkanlığına seçtiklerinden dolayı teşekkür ederim. Mevlam mahcubiyet vermesin. Amin demeniz dileğiyle." dedi.

Eyüphan Kaya İnsan Hakları Cemiyeti Genel Başkanı Oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri