Futbol'un Kalbi Samsun'da Atacak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Futbol'un Kalbi Samsun'da Atacak
10.05.2022 11:19:54

 

Futbol'un Kalbi Samsun'da Atacak

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünce her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'KYGM Futbol Turnuvası Türkiye Finallerine' bu yıl Samsun ev sahipliği yapacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı yurtlarda barınan öğrencilerimizin beden ve ruh sağlıklarını korumak, geliştirmek, sporu bir yaşam tarzı haline getirmelerini sağlamak, serbest zamanlarını olumlu değerlendirmelerine katkı sunarak gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını temin etmek, dostluk ve kardeşlik ruhuyla yarışarak yeni arkadaşlar edinmelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenecek olan turnuvanın finalleri, 11-17 Mayıs 2022 tarihleri arasında 168 sporcu, 24 idareci ve antrenörün katılımıyla gerçekleştirilecek.

Samsun, Giresun, Kocaeli, Muğla, Isparta, Adıyaman, Karaman ve Batman illerinden gelen sporcuların katılımıyla düzenlenecek turnuvanın müsabakaları, İlkadım Baruthane Suni Çim Saha ve Millet Bahçesi Suni Çim Sahalarımızda oynanacak.

Ayrıca 14 Mayıs tarihinde, İstiklal Savaşının şehri, İstiklal güneşinin doğduğu şehir Samsun’un

tarihi ve kültürel değerlerini gençlerimize aşılamak, tanıtımını yapmak ve yerinde görmelerini sağlamak amacıylaTematik gezi düzenlenecek.

Şampiyona'nın açılış saati 11 Mayıs tarihinde İlkadım Baruthane Suni Çim Sahada saat 09:30'da yapılacak.

 

Futbol'un Kalbi Samsun'da Atacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER