Gökdelen heyelanı önler!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gökdelen heyelanı önler!
18.02.2023 11:02:11

 

Gökdelen heyelanı önler!

Türkiye haftalardır depremi konuşurken Atakum’daki gökdelenlerin heyelanlı araziye yapıldığı için ilk depremde yıkılma tehlikesinin olup olmadığı tartışılmaya başlandı.

 

‘Samsun’da heyelanlı araziye paralel iki zkuleler nasıl yapıldı’ haberimizin ardından haber merkezimize gelen bilgiler, gökdelenlerin temelinin heyelanlı 3-5 metre yüzey toprağın çok altına inilerek yapıldığı için heyelandan etkilenmediği gibi heyelana da engel olduğu belirtildi.

Gelen bilgilerde,

“Söz konusu gökdelenlerin her blokta 20 metre ve üzeri derinliğe çakılmış 120 şer fore kazık ile sağlamlaştırıldığı ve bu kazıklar sağlam zemine yani marna çivilenmiş vaziyettedir.

Gökdelen de Blokların oturmuş olduğu zemin heyelanlı zemin değil, heyelanlı zemin Gökdelenin arka kısmında Büyükkolpınar Köyü ile Gökdelen arasında kalan bölüm ve bu bölüm imara açılmamış park olarak plana işlenmiştir” denildi.

Heyelanlı arazilerin imara ÖA yani önlem alınması gereken ala olarak işlendiği de belirtilerek, heyelanlı alanlarda gerekli önlemler alındığı takdirde imara da açılabileceği de kaydedildi.

Gökdelen heyelanı önler!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
1919 sevdalıları     2023-02-20 bu ne biçim bir haber ??? bu haberi yapanlar ileride vebal altında kalabilirler !!!!
Talha     0000-00-00 Minareyi çalıp da kılıfını hazırlamak olmuş bu haber içeriği. İnandık mı, tabi ki hayır!
Hasan Bora     0000-00-00 Burada sorun heyelandan daha çok orayı köylülerden bedavaya düşürdükten sonra imara açan haramzadeler doğruysa Allah belalarını versin...
cıkcıkcık     2023-02-18 Hiçbir şey yapamayacaklar. Nedenini sen daha iyi biliyorsun.
Aslı     2023-02-18 burası medyada çok tartışıldı, savcılığın bu konuya el koyması lazım, hükmü mahkeme versin. aksi takdirde herkes konuşacak ve bu sitede oturanlar, siteyi yapanlar ve buna izin verenler hep soru işaretleriyle yaşayacaklar. Bu konuyu bence mahkeme çözer. Binada değersizleşiyor
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri