Türkiye
Giriş Tarihi : 06-12-2021 19:50   Güncelleme : 06-12-2021 19:50

Gönder Bayrak Nedir?

Gönder bayraklar genellikle özel ve kamu kuruluşlarında, okullarda, özel ve vakıf üniversitelerinde, benzin istasyonlarında ve şirketlerin projelerinde kullanılmakta ve bir ip yardımı ile göğe çekilmektedir.

Gönder Bayrak Nedir?

Kelime anlamına bakacak olursak ufuk ve yükseklik anlamlarına gelen gönder bayrak direğe çekilen bayrak anlamı da taşımaktadır. Genellikle dış mekanlarda kullanılan bayrak kurum ve kuruluşları, ülkeleri ve törenlerini temsil etmek amacıyla kullanılır. Eski dönemlerden itibaren bir simge olarak kullanılan bayrakların gösterimi ve temsilidir.

Gönder Bayrak Nerede Kullanılır?

Dijital ortamlarda tasarımı yapılan bayraklar, bayrak kumaşı olarak bilinen alpaka kumaşı üzerine dijital baskı yöntemi ile basılmakta ve renklerin canlı durması ve gönder bayrak dikkat çekici olması adına 200 – 230 dereceleri arasında ısı işlemine tabi tutulmaktadır. Isı işlemi ile renk sabitlenmekte ve olumsuz hava koşullarından, yağmurdan, rüzgardan daha az etkilenmektedir. Tasarımı ve basımı tamamlandıktan sonra kurumların istediği ölçülerde dikimi gerçekleştirilir.

Bayraklar genellikle özel ve kamu kuruluşlarında, okullarda, özel ve vakıf üniversitelerinde, benzin istasyonlarında ve şirketlerin projelerinde kullanılmakta ve bir ip yardımı ile göğe çekilmektedir.

Gönder Bayrak Çeşitleri

Kurum ve kuruluşların istekleri doğrultusunda çeşitleri, boyutları, baskıları ve kumaşı değişmektedir. Sıklıkla üretilen çeşitler ise parti bayrakları, firma bayrakları, seçim bayrakları, Türk bayrağı, okul bayrakları, benzinlik için bayrak, ülke bayrakları, masa bayrağı, ofis bayrağı ve flama gibi birçok çeşidi bulunmakta ve çeşitleri isteklerinize göre değişmektedir.

Genellikle en bilinen kumaş türü olan alpaka sıklıkla tercih edilmekle birlikte polyester, saten ve triko kumaş çeşitleri de bayrak dikimlerinde tercih edilmektedir.

Makam Bayrağı Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Kamu kurum ve kuruluşlarda, kurumsal şirketlerde, yöneticilerin şahsi masalarında, özel şirketlerde kullanılmaktadır. Makam bayrağı adından da anlaşılacağı üzere belli üst makamlarda bulunan kişilerin masalarında da yer almaktadır.

Bayrak bir temsildir. Makamlarda kullanılan bayrak ise makamın gücünü ve ciddiyetini temsil etmesi adına kullanılır. Makam odalarının girişlerinde veya içlerinde makam bayrağı kullanılabilir. Genellikle küçük boyutları tercih edilir. Tercih eden makamların Türk bayrağı ile birlikte makamlarının temsili olan bayrakları birlikte kullanıldığı sık görülür.

Makam Bayrağı Çeşitleri Nelerdir?

Firmaların ve şirketlerin isteklerine göre hem boyut hem de baskı hem de malzeme olarak değişen çeşitleri mevcuttur. Kullanılacak makamın isteğine göre renkleri, tasarımı değişmektedir. Bu açıdan bakıldığında birçok çeşidi bulunmaktadır.

Flama Bayrak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kullanım alanı açısından oldukça fazla alanı bulunur ve klasik bayraklardan daha farklı kullanım alanları vardır. Siyasi partilerce, özel kurumlar ve şirketler tarafından, kamu kurumları ve kuruluşları tarafından kullanılabilir. Bir diğer kullanım alanı ise spor müsabakalarından önce takımların birbirine bayrak verdiklerini de şahit olmuş olabilirsiniz.

Flama Bayrak Fiyatları

Küçük boyutlarda üretilen flama bayrak fiyat açısından da oldukça uygundur. Kalitesi, baskısı, kumaşı ve boyutuna göre flama bayrak fiyat değişikleri gösterebilir. Fakat genel olarak diğer bayrakların içerisinde en uygun fiyata sahip olandır.

Nazif YILMAZNazif YILMAZ