Halk Eğitim Merkezlerinde Ücretli Öğretmen Mağduriyeti
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Halk Eğitim Merkezlerinde Ücretli Öğretmen Mağduriyeti
01.09.2023 16:38:37

 

Halk Eğitim Merkezlerinde Ücretli Öğretmen Mağduriyeti

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 15.08.2023 Tarihinde yayınlanan Destekleme ve Yetiştirme Kurs Kılavuzu büyük bir mağduriyeti beraberinde getirdi.

DYK Kurs kılavuzuna göre Hafta içi Halk Eğitim Merkezlerinde açılan YKS/ Üniversite Hazırlık Kurslarında ve LGS /8.Sınıf Kurslarında ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME maddesini kaldırarak SADECE……..

Milli Eğitim de çalışan Kadrolu ve Sözleşmeli öğretmenler ile bu yıl ilk kez eklenen Özel Okullarda çalışan öğretmenlerin görevlendirilmesi maddesi ile HEM AÖL ÖĞRENCİLERİ HEM DE MEZUN YKS ÖĞRENCİLERİ BÜYÜK BİR MAĞDURİYET YAŞAYACAK.

Daha önce bu kurslarda görevlendirilen Ücretli Öğretmenlerin bu kurslardan men edilmesi ise şimdiden büyük bir mağduriyet ortaya çıkardı.

2023 yılı DYK KURSLARI KILAVUZUNDA YER ALAN 6.1 -  6.2 ve 6.3 te yer alan ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN GÖREVLENDİRİLMESİ maddesinin yeniden

ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından DYK kılavuzuna eklenmesi tüm bu mağduriyetleri ortadan kaldıracaktır.

Samsunda sadece ilkadım ilçesinde 730 öğrenci ve yüzlerce Öğretmen bu kılavuzda yer alan bu madde nedeniyle Eğitim Öğretim sürecine sayılı günler kala mağdur olacak.

Mağdur ücretli öğretmenler eğitim Sendikalarına, Siyasi Parti temsilcilerine, İlçe Halk Eğitim Müdürlerine, il Milli Eğitim Müdürlerine ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne seslenerek,

“Geliniz bu eksikliği giderelim. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar ortada iken daha fazla mağduriyetler yaşanmasın” diye belirttiler.

Halk Eğitim Merkezlerinde Ücretli Öğretmen Mağduriyeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı