Hilton Kullanmadığı Otel Binasını Depremzedelere Açmadı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hilton Kullanmadığı Otel Binasını Depremzedelere Açmadı
14.02.2023 13:48:54

 

Hilton Kullanmadığı Otel Binasını Depremzedelere Açmadı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hissedarı olduğu eski Hilton Oteli binasının depremzedelere açılması için büyük hissedar Ata Holding ile gerekli görüşmelerin yapıldığını, ancak binanın satılacağı gerekçesiyle taleplerinin olumsuz karşılandığını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kullanılmayan Hilton Otel depremzedelere açılsın teklifi Hilton Otel’in büyük hissedarı Ata Holding tarafından bir kez daha reddedildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Ata Holding ile gerekli görüşmelerin yapıldığını ancak talebin "binanın satılacağı" gerekçesiyle reddedildiği kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemizin yaşadığı deprem felaketinin ardından barınma sorunuyla karşı karşıya kalan 10 şehrimizdeki yurttaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi büyük bir çaba ve özveriyle çalışmaktadır. Gerek kurumsal kapasitemizi devreye sokarak gerek yürüttüğümüz kampanyalarla barınma sorununun çözümü için adımlar atıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak depremin ardından binanın büyük hissedarı Ata Holding ile gerekli görüşmeler yapılmış, İzmir depreminde olduğu gibi depremzedelere açılması önerisi götürülmüştür. Ancak bu talebimiz, binanın satılacağı gerekçesi ile olumsuz karşılanmıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak yüzde 23,5 hissemiz olan söz konusu binanın depremzedelere açılması konusunda görüşümüzün olumlu olduğunu bir kez daha duyuruyoruz. Ancak nihai kararın hukuken büyük hissedarda olduğunun da altını çiziyoruz."

Kaynak: Birgün

Hilton Kullanmadığı Otel Binasını Depremzedelere Açmadı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri