İHC Recep Tayyip Erdoğan’ı Destekleme Kararı Aldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İHC Recep Tayyip Erdoğan’ı Destekleme Kararı Aldı
11.05.2023 19:17:46

 

İHC Recep Tayyip Erdoğan’ı Destekleme Kararı Aldı

Kısa adı İnsan Hakları Cemiyeti olan İnsan Hakları ve Hak İhlalleriyle Mücadele Derneği Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan lehine bir karar verdi.

Basına ve kamuoyuna

 

Yedi yıldır “İnsan Hakları ve Hak İhlalleriyle Mücadele derneği” olarak sahada çalışan, kısa adı “İnsan Hakları Cemiyeti" olan cemiyetimiz 2023 cumhurbaşkanlığı seçiminde seçimin kritik bir noktaya gelmesi münasebetiyle yönetim ve üyeleri ile genel bir istişare edip istikrar ve huzurun devamından yana tavır almış, Cumhur ittifakı adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’a destek verme kararını almıştır.

Erdoğan denenmiş bir liderdir, diğerinde yönetim tecrübesi yok

Geçen 21 yılda bu ülkenin başında olup bir çok önemli hizmetlere imza atan Recep Tayyip Edoğan'nın gelecek dönemin istikrarının en büyük ispatı olmasının yanı sıra muhalefetin güven vermeyen, hesaplaşmacı, intikamcı ve şimdiden keyfiliği işaret eden öfkeli tutumu da bu kararımızda etkili olmuştur.

CHP GÜVEN VEREN BİR DURUŞ SERGİLEMİYOR!

Yapılan istişare toplantısında “Yetmez ama evet” mantığı ile istikrar ve huzurdan yana tavır alınmakla birlikte, başta CHP olmak üzere muhalefetin batıya angaje, teröre iltisaklı tutum eylem ve söylemenin ülke için tekrar eski günlere dönme ve bir felaketin habercisi olarak kabul edilmiş olup cemiyetimizin kararının teşekkül etmesinde belirleyici olmuştur.

Bununla birlikte yeni süreçte cemiyet adına kendisinde şu taleplerimiz de vardır.

CEMİYETTEN CUMHURBAŞKANLIĞINDAN 10 MANİDAR TALEP

1-Yatırımlar ve Teşvikler konusunda daha hassas olmalı, bu milletin paralarını hırsız ve arsızlara kaptırmamak için uyanık olmalı, fırsatçılara meydan vermemelidir.

2-Hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta kalmaması için sosyal devlet anlayışı gereği projeler ve politikalar geliştirerek topluma bir nefes aldırmalı, isteyen tüm gençlere en az asgari ücretin 1/5’u kadar cep haçlığı ödemelidir.

3-Evlenmeyi kolaylaştırmalı, evlenen eşlerden erkeğin işe gitmesi için öncelik tanımalı, ev hanımlarına sigorta artı annelik payı adıyla makul bir ödeme yapmalıdır.

4-İç huzurun sağlanması için terör ve şiddetle zihinsel ve gönül bağı olmayan veya kopmuş kesimleri tekrar kazanmanın yol ve yöntemleri bulunmalı.

5-Talim terbiyeyi müfredat ve öğretmen kalitesi bakımından ihtiyaca cevap verecek düzeyde yapılandırmalı ve nitelikli, meslek erbabı öz güveni yüksek vatandaş yetiştirmelidir.

6-Sivil Toplum Kuruluşlarına dünya ölçeklerinde bir konum kazandırarak kamu adına faydalı ve faal hale gelmesine zemin hazırlanmalıdır.

7-Kürt meselesinde cesur adımlar atmalı, kuracağı Kürt Stratejik Araştırmaları Merkezi marifetiyle Kürt vatandaşlarımızın sorunlarına eğilmeli ve 40 ayrı ülkede yaşayan Kürtlerin sempatisini kazanmalıdır.

8-Yeni yüz yılda devletin işleyiş reçetesi olan sistemi 23 Nisan 1920 tarihinde dualarla açılan ve “veemruhum şura beynehüm(onların işleri aralarında istişare iledir) ayeti kerimesinin atmosferinde faaliyet gösteren meclisin ruhu, İstiklal marşının 41 mısrası ve Veda hutbesi ile barışık bir duruma getirmesi lazım.

9-Emniyet ve Jandarma aracılığıyla vatandaşlarımızın kendini güvende his edecek düzeyde bir huzur oluşturması lazım, bu konuda epey mesafe kat edilmesine rağmen bazı güvenlik görevlilerin zaman zaman vatandaşa üstten baktığı da oluyor, bu tür sıkıntıların cezasız kalmayacağın muvazzaf kimselerin bilmesi lazım.

10-Cami derneklerine üye başına destek vermesi lazım, vatandaşın sürekli eğitim merkezi, eksik ihtiyaçlarının giderildiği, sulh heyetlerinin olduğu, konferans ve seminerlerin verildiği, nur saçan birer merkez haline camileri getirmek lazım, namaz kılma yeri sadece fonksiyonlarından biri olmalıdır diye düşünüyoruz.

Partilere verilen oy ile Cumhurbaşkanına verilen oyu farklı düşünmek lazım.

İşte bu ahval ve şerait içinde şu mezkur taleplerimizle birlikte şu andaki mevcut cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın devletin başında olmasında fayda mülahaza ediyor, bu konuda vatandaşlarımızı sağ duyu olmaya ve parti ile cumhurbaşkanlığı oyunu karıştırmadan bilinçli bir tercih etmeye davet ediyoruz.

Arz ederiz

İnsan Hakları Cemiyeti yönetim kurulu adına

Eyüphan Kaya(Genel başkan)

İHC Recep Tayyip Erdoğan’ı Destekleme Kararı Aldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri