İlkadım Halkı Afetzedeler İçin Tek Yürek Oldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadım Halkı Afetzedeler İçin Tek Yürek Oldu
08.02.2023 18:02:32

 

İlkadım Halkı Afetzedeler İçin Tek Yürek Oldu

Tüm ülkeyi yasa boğan 10 ilde etkisini gösteren deprem afeti sonrası depremzede vatandaşlar için İlkadım halkına dayanışma çağrısında bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yaraları sarmak seferber oldu.

İlkadım Belediyesi, Kahramanmaraş ve 10 ilde aynı anda meydana gelen 7.4’lük deprem sonrası bölgeye ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlattı. Vatandaşlar tarafından getirilen ihtiyaç malzemeleriyle beraber 50 kişiden oluşan paylaşım ekibini İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Ana hizmet binası önünden uğurladı. 10 ili etkileyen ve çok sayıda binanın yıkıldığı bölgede evlerine giremeyen vatandaşların ihtiyaçlarına el uzatmak isteyen ilçe halkının yardımlarını özveri ile paketleyip yardım tırlarına taşıyan ekipler İlkadım’dan deprem bölgesine doğru yola çıktı.

“Türk ulusu olarak üstesinden geleceğiz”

İçlerinde ısıtıcı, battaniye, mont, kışlık bot, bebek maması, konserve, içme suyu, uzun ömürlü gıda başta olmak üzere ilk yardım ve temel ihtiyaç malzemelerini yüklenen tırları ve çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Demirtaş,” Depremi öğrendiğimiz ilk anda koordine olarak yardım çalışması başlattık. Vatandaşlarımızla birlikte topladığımız yardım malzemelerini en kısa sürede AFAD koordinasyonunda deprem bölgesine ulaştıracağız. Hazır halde tuttuğumuz arama kurtarma ekibi de yolda. Acımız büyük, dayanışma içinde, bir olarak Türk ulusu olarak bunun da üstesinden geleceğiz" dedi.

“Bölgedeki insanlarımıza destek olmak için seferber oluyoruz”

Ülkenin son yüzyılın en büyük felaketini yaşandığını da sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş,” Ülke olarak üzüntülüyüz. Milletimizin başı sağ olsun. Yüreğimiz yandı. Herkes elinden gelen ne varsa katkı sağlamaya çalışıyor. Allah beterinden korusun. Bunu kelimelerle anlatmak mümkün değil. Enkaz altında hayata tutunmaya çalışan canlarımız var. Hayatını kaybedenlere Cenab-ı Haktan rahmet diliyorum. Yakınlarının ve milletimizin başı sağ olsun.Bizde elimizden geldiğince bölgeye fayda sağlama çabası içindeyiz. Bütün ekip arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Allah ekibimizin yolunu açık etsin. Onlardan güzel haberler almak istiyoruz. Bu mücadelede depremzedelerimizin yanında, canıyla, kanıyla, malıyla duran herkese çok teşekkür ediyorum. Geçmiş olsun Türkiye'm” diye konuştu.

 

 

İlkadım Halkı Afetzedeler İçin Tek Yürek Oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri