Samsun Haber
Giriş Tarihi : 10-02-2023 17:36   Güncelleme : 10-02-2023 17:36

Kar Etkili Oldu, Kapalı Yollar Açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi kentte karla mücadeleye devam ediyor. Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle ekipler ulaşıma kapanan yolları açmak için yoğun bir çaba harcıyor.

Kar Etkili Oldu, Kapalı Yollar Açıldı

Başkan Mustafa Demir, zor günlerden geçildiğini, ekiplerin önemli kısmının deprem bölgesinde arama-kurtarma, yardım çalışmalarına katıldığını, diğer ekiplerinde kar yağışı öncesinde bütün tedbirleri alarak ulaşıma kapanan yolları hızla açtığını söyledi.
 

Kar ve soğuk hava tüm yurtta olduğu gibi Samsun’un yüksek kesimlerinde de etkisini sürdürüyor. Kırsal mahallelerde aralıklarla süren kar yağışı nedeniyle kapanan mahalle yolları tek tek açılıyor. Kapalı olan Alaçam ilçesinde 11, Yakakent ilçesinde ki 4 mahalle yolu da ulaşıma açıldı. Ekipler çalışmaları sırasında 112’den, YEDAŞ ve ilçe belediyelerinden gelen talepleri de öncelikli olarak değerlendiriyor.
 

TEDBİRLER ALINDIĞI İÇİN MAĞDURİYET YOK

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ekiplerin önemli kısmının deprem bölgesinde arama-kurtarma, yardım faaliyetlerine katıldığını ifade edip, Samsun’un kırsal bölgelerinde son günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle diğer ekiplerin de 7/24 sahada görev yaptığını söyledi. Başkan Demir, “Kapanan mahalle yollarının açılması için yaptığımız çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Kar yağışı öncesinde bütün tedbirlerimizi almıştık. Vatandaşlarımızın en ufak bir mağduriyet yaşamamaları için karla mücadeleye aralıksız devam ediyoruz. Kapanan yolları tek tek açıyoruz” diye konuştu.


xxx
 

Recep YAZGANRecep YAZGAN