Kavak’ta Yalıtım Tasarrufu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kavak’ta Yalıtım Tasarrufu
10.08.2022 16:31:10

 

Kavak’ta Yalıtım Tasarrufu

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçe halkından konutlarını yalıtım yaparak kışa hazırlamalarını istedi. Sarıcaoğlu, “ Kışı sert geçen ilçemizde yapacağımız bu çalışma ile hem bütçemize hem de ülkemize önemli bir fayda sağlamış oluruz” dedi.

Yaklaşan kış öncesi artan enerji maliyetlerini de hatırlatarak vatandaşları mümkün olduğunca tasarrufa yönelmeleri konusunda uyaran Başkan Sarıcaoğlu, “ Kavak’ta yaklaşık 8 bin dolayında konut var. Bizler bu konutlarımızda yapacağımız ısı yalıtımları ile hem aile bütçemize katkı sağlarız hem de enerji tasarrufu ile ülkemize önemli bir katkı sunmuş oluruz” dedi.

Bir önceki sene Kavak’ta çok şiddetli bir kış mevsimi yaşandığını hatırlatarak ilçe merkezinde bile kar kalınlığının yer yer bir metreyi aşan bölgeler olduğunu söyleyen Sarıcaoğlu, ülke enerjisinin verimli kullanılması konusunda herkese büyük görev düştüğünü kaydetti. Bu yıl savaş nedeniyle Rusya’nın doğalgaz sevkiyatını azaltması ile Avrupa ülkelerinin de enerji verimliliği çalışmalarına odaklandıklarına dikkat çeken Sarıcaoğlu, bu yönde ülkemizin de enerji verimliliği alanındaki çalışmalarını artırdığını söyledi.

Ülkemizde de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın aldığı bir takım önlemleri ile Enerji Verimliliğini sağlamaya çalıştığını anlatan Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Bakanlığın, artan enerji fiyatları ve talebe karşı ilk olarak konutlara yalıtım kredisi vermeye başladığını hatırlatarak şöyle dedi:

“Bakanlığımız konutlarda ısı yalıtımının sağlanması için daire başına 50 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli, aylık yüzde 0.99 faizle krediyi vatandaşın kullanımına sundu. Devletimiz bu yolla üç yılda en az 900 bin dairenin yalıtımını sağlayarak 2024 sonuna dek konutlarda yaklaşık 1 milyar m3 doğal gaz eşdeğeri tasarruf hedefliyor. Devletimizin bu projesine bizlerde Kavak olarak destek verebiliriz. Bunun için ilçemizde bulunan tüm konut sahiplerine yaklaşan kış öncesi binalarına yalıtım yapmalarını öneriyoruz. Böylece hemşerilerimiz kışı sert geçen ilçemizde hem soğuktan etkilenmeyecek, hem de daha az fatura ödeyerek bütçelerine ciddi bir katkı sağlamış olacaklar”

 

 

Kavak’ta Yalıtım Tasarrufu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri