Kolon Kanserinde Erken Tanı ve Tedavi Hayat Kurtarıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kolon Kanserinde Erken Tanı ve Tedavi Hayat Kurtarıyor
27.02.2021 04:30:01

 

Kolon Kanserinde Erken Tanı ve Tedavi Hayat Kurtarıyor

Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kadir Dicle tarafından tedavisi yapılan Erdoğan Karabulut isimli hasta kolon kanserini yendi.

Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kadir Dicle'nin Kolon Kanseri tedavisi sonrası sağlığına hastası Erdoğan Karabulut yaşadığı mutluluğu anlattı.


Karında şişlik ve ağrı şikayetleri ile Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kadir Dicle'ye başvuran Karabulut'a kolon kanseri tanısı konuldu. Karabulut, erken tanı ve tedavi sonucunda sağlığına kavuştu.


Kolon Kanserinde erken tanı ve tedavi hayat kurtardığına dikkat çeken  Op. Dr. Kadir Dicle, "Kolon (kalın bağırsak) kanserinin ilerlediği ve bağırsağı tıkadığı durumlarda karında şişlik ve ağrı oluşmaktadır. Kolon kanseri her yaşta görülebilir. Ortalama görülme yaşı 63'tür. Ancak yapılan araştırmalara göre kolorektal kanser tanısı konmuş hastaların üçte birinin yaşı 55 yaşından genç olduğudur.


Bağırsak alışkanlıklarında ishal-kabızlık gibi değişikliklerin meydana gelmesi, bu durumun birkaç günden uzun sürmesi, bağırsakta tam boşalmama hissi, dışkıda kan veya dışkı renginde koyulaşma, karında şişkinlik, kramp tarzında ağrı veya gaz şikayeti, bir neden olmaksızın kilo kaybı ve sürekli yorgunluk hissi kolon kanserinin belirgin belirtileridir. Bu sağlık sorunlarını yaşayanların mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurmaları hayati önem taşımaktadır. Her zaman ifade ediyoruz, kanserden korkmayın geç kalmaktan korkun" diyerek sözlerine son verdi.  

Op. Dr. Kadir Dicle Büyük Anadolu Hastaneleri kolon kanseri Erken Tanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER