OMÜ’nün kantinleri marketlerden yüzde 75 daha pahalı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’nün kantinleri marketlerden yüzde 75 daha pahalı!
07.01.2023 13:54:53

 

OMÜ’nün kantinleri marketlerden yüzde 75 daha pahalı!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin kantinlerini işleten OMÜ Vakfı OMKAN İKT İşletmelerinin öğrencilere yüzde 75 daha fahiş fiyatla ürün satması öğrencileri ekonomik olarak zor durumda bırakırken bir vakfın öğrencilerin maddi imkânlarını göz önüne almadan ticaret yapması ayrı bir felaket olarak değerlendiriliyor.

 

Şok Marketlerinde 4.50 TL olan Ülker Çizi krakerin, OMÜ Vakfı OMKAN İKT İşletmeleri tarafından 7.00 TL’ye satılması sebebi anlaşılamıyor.

Gurbet elde kıt imkânlarla öğrenimlerini tamamlamak için uğraşan öğrenciler bir darbede OMÜ Vakfı tarafından vuruluyor.

Aynı kraker piyasada daha uygun satılmasına rağmen OMÜ Vakfı OMKAN İşletmeleri tedarikçilerinin çizi gibi krakerleri kaça alıp yüzde 75 daha fazla ücretle 7.00 TL’ye sattıkları merak konusu oluyor.

Diğer yandan piyasada 1.5 ile 2 TL’ye satılan 0,5 lt pet şişe su OMÜ Vakfı OMKAN kantin işletmelerinde 3.50 TL’ye satılıyor. Aynı su OMÜ Tıp Fakültesi hastane çevresinde, rektörlük girişinde, ise 4.00 TL…

Üniversite öğrencilerinin kantinden su alıp içemediklerini onun yerine yurtlardaki sebillerden doldurdukları su kaplarıyla su içmek zorunda kaldıkları gelen şikâyetler arasında.

 

OMÜ’nün kantinleri marketlerden yüzde 75 daha pahalı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gül     0000-00-00 Kantinle ilgili şikayetim oldu ilgili kişiye yönlendirme yaptılar. Hızlı bir şekilde muhatap buldum. Hemen ofise götürdüler. İlgi alaka çok iyiydi. Ürünlerden ,fiyatlardan şikayetimi dile getirdim. Adınız Vakıf neden çok pahalı diye sordum. Yanlış bildiklerimin ne kadar çok olduğunu gördüm. Sonuçta kimse zorla satmıyor, alternatif yerlerde var. Hakkınızı helal edin çok söylendim arkanızdan diye. Ticari olarak kira, personel, elktrik, su, ısınma gibi herşeyleri hesaba katıyoruz ödüyoruz dediler..
Asabi     0000-00-00 Ahmet Sivri beyefendi, uzun zamandır belli ki vakıfların her sattığını bedava veriyorlar sanıyorsun. Ölçüsüz ve ayarsız yazma, inançla ilgili kimseyi yargılamayın söylediğiniz çok fazla kaba. Dilinizi eşek arısı soksun. 2gr yok derken yalancısın, dar gelirli demek nedir kimseyi hakir görme. Ayrıca işletme giderleri kendine göre değişir. Sen dağ başında hiç kalmamışsın. Bedavıyı parayla satan yok herşeyin bir bedeli var...
ahmet sivri     2023-01-09 bu uzun yıllardur böle faiş fiat sasnki Koç Üniversitesinin kantini, buraya dar gelirlerinin çocukları gelkiyor zaten dağın tepesi, allahınız yokmu sizin bu ne fiyatkar..tost istyeyin içinde 2 gram yok yeminle
Asabiye     0000-00-00 Vakıf kelimesini sadece kâr amacıyla kullanan omkanı savunman için o çarkın dişlerinden biri olman lazım.omkanın kime hayrı dokunmuş onu da yaz o vakit.ücretsiz park ediliyor mu omkan varken.
Asabi     0000-00-00 Üniversitede hiç bir bölümün önünde su sebili yok... yemekhanelerde dahil... kafeterya ile marketleri aynı kategoride gören bir anlayışa hiçbir şey anlatamazsın..
Asabi     0000-00-00 Yazılan ve söylenen bilgiler haber adına sizin için neden çok önemlidir. Kaç öğrenciye burs imkanı sağladınız. Veya adı OMÜ Vakfı olan bir kuruma kaç lira değil kuruş olarak ne kadar yardım yaptınız. Veya yıllık kaç lira bağış yapılıyor ki buna rağmen fahiş fiyatlarda satış yapılıyor algısı yapıyorsunuz. Omü Vakfını kaç satır cümleyle tanıyorsunuz. Acaba sizin yazdıklarınızı okuyan okuyucu kitlesiniz tüm giderleri nasıl karşılanıyor biliyor mu? Yok tabii. Oradan yazması kolay. İçini kim biliyor.
Vatan DAŞ     0000-00-00 Mahrumiyet bölgesi,tekel, cevabı bu kadar basit
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri