Papa Adam mıdır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Papa Adam mıdır!
18.03.2021 09:13:21

 

Papa Adam mıdır!

Adam mı değil mi orasını belemem, ama insandır.

İnsanın da iyisi var, kötüsü var. İyi adam mı? Kötü adam mı? İşte bu açıdan değerlendirilebilir.

Malum ilahi dinleri durumunu konumunu ancak Allah takdir eder. İnsanlık tarihi gösteriyor ki, hayat süt limanken, yeryüzünde huzur varken hiç bir peygamber gelmemiştir. Zulüm, haksızlık ve hadsizlik oluşunca peygamberler gelmiş.

124 bin peygamber, 5’i ulülazm olmak üzere 313 Resul gelmiş ve peygamberlik müessesi Hz.Muahmmed(sav) ile hitam buluştur. İlginçtir son üç ilahi dinin mensupları Hanif dini olan Hz.İbrahim aleyhisselamın dininde birleşiyorlar.

Hanif, bütün batıl dinleri bırakıp hak dinine uyan kimseler için söylenen bir sıfattır.Buna göre kimse kusura bakmasın Yahudiler de, Hıristiyanlar da yolda kalmışlar.

İslam’da iman ve itikat açısından tüm peyamberlere salat ve selam getirilmesi bu dinin hak din olduğuna açık bir kanıtıdır. Yeryüzünde Kur’an-ı Kerimin tek ilahi kitap olarak korunması da İnsanlık için bir umuttur. Alimler bu ilahi kitaba sahip çıkmasını bilselerdi insanlık için bir umut olabilirdi. Zaten başka çare de yoktur!

Onlarca İncil örnekleri arasından seçilen 4 İncil ile Hıristiyanlığı ayakta tutup, başta peygamberlerine ihanet eden, bu sözde din adamları Papalar vaftiz ile de insanları bir kez daha oyuna getiriyorlar.Kendileri baş günahkarlardır, başkasına nasıl rehberlik edebilirler.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER