Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’ın Adı Milli Eğitim Bakanlığı İçin Ön Plana Çıkıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’ın Adı Milli Eğitim Bakanlığı İçin Ön Plana Çıkıyor
31.05.2023 10:30:16

 

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’ın Adı Milli Eğitim Bakanlığı İçin Ön Plana Çıkıyor

Ak Parti’de iki dönem milletvekilliği yapan, eğitim alanında pek çok kitabı yayınlamış, konferanslara, seminerlere ve ilmi toplantılara katılmış olan Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’ın adı şimdi de Milli Eğitim Bakanı olarak geçiyor.

Halen İstanbul Aydın Üniversitesinde dersler vermekte olan Özyılmaz, mesleğinde üstad ve kıdemli  bir isim olarak son yıllarda giderek tartışmalı hale gelen eğitimin milliliği konusunda yayın, eser ve görüşleriyle tanınması nedeniyle milli Eğitim Bakanlığı için geçen isimler arasında ön plana  çıkıyor.

Ankara siyaset çevrelerinden ve Ak Partiye yakın  kulislerden edindiğimiz bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cuma ya da cumartesi günü açıklayacağı hükümet kabinesinde  Milli Eğitim Bakanlığı için Prof. Dr. Ömer Özyılmaz Hoca’nın isminin ön plana çıktığını öğrenildi.

Eğitim muhitleriyle yaptığımız temaslarda Ömer Hoca’ya özellikle mesleki bilgi, deneyim ve görüşleri ile güven oyu verildiğini, Milli Eğitim Bakanlığını dirayetle yapacak isimlerin başında gösterildiği belirtilirken eğitim çevrelerinde ‘’Prof. Dr. Özyılmaz’ın Milli Eğitim Bakanı olması; ülkemiz ve neslimizin geleceği ve Türk Asrı için son derece isabetli bir seçim olacaktır’’ yorumları yapılıyor.

Ömer Özyılmaz kimdir?

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz 1952 yılında Erzurum'da dünyaya gelmiştir. Ömer Özyılmaz'ın akademisyen, ilahiyat profesörü, yönetici, siyasetçi ve yazar kimliği bulunmaktadır. Prof. Dr. Ömer Özyılmaz 20 ve 22. dönem Erzurum Milletvekilliği göervini üstlenmiştir. Prof. Dr. Ömer Özyılmaz'ın baba adı Hasan, anne adı Seher'dir.

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü mezunudur. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde master ve doktora yapmıştır. Erzurum Şair Nef'i Ortaokulu, Hınıs, Pasinler ve Erzurum Atatürk Liseleri öğretmenliği, Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevliliği, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri ve İslam Eğitimi öğretim üyeliği, Aydın Üniversitesi rektör yardımcılığı, özel sektörde genel müdürlük, yazarlık, TBMM XX. ve XXII. dönem Erzurum Milletvekilliği yapmıştır. Prof. Dr. Ömer Özyılmaz Evli ve üç çocuk babasıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu üyeliğine atandı.

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’ın Adı Milli Eğitim Bakanlığı İçin Ön Plana Çıkmakta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı