Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden Çilek Üreticisine Destek!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden Çilek Üreticisine Destek!
08.07.2021 11:16:52

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden Çilek Üreticisine Destek!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal üretimi artırmak amacıyla destek verdiği Yakakent ilçesinde, çilek üretimi yaygınlaşıyor. Belediyeden fide ve örtü altı naylonu desteği alan üreticiler, 7.5 ton ürün rekoltesi bekliyor.

Karadeniz’in tarım şehri Samsun’da çilek üretimi artırıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ile işbirliği yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Yakakent ilçesinde çiftçilere destek verdi. 5 dekar alanda 25 bin adet çilek fidesi toprakla buluşurken, 300 kg da malç naylonu dağıtıldı.

Tarımsal Üretimin Geliştirilip Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın teknik ekipleri, çilek üreten çiftçileri ziyaret etti. Yakakent İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Akman’ın katıldığı ziyarette uzman ziraat mühendisleri, hasadı başlayan çilek tarlalarında incelemeler yaparak üreticilere teknik bilgi verdi. 

Sürdürülen çalışmalarla ilgili açıklama yapan Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Ali Korkmaz,  ilçenin ve çiftçilerin ekonomik kalkınması için her projenin içinde olacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde sebze ve meyve üretimini artırmayı hedeflediklerini dile getiren Korkmaz, ‘Verimli ovalarıyla tarımsal potansiyelleri yüksek şehirlerden olan Samsun’da üretimi ve satışı artırarak ilçelerimizin ve çiftçilerimizin ekonomik kazancını artırmak istiyoruz.  Bunu sağlamamız halinde de tarımın kent ekonomisine katkısı daha da büyüyecek. Hedefimize ulaşmak için de ilçelerimizde ticari önemi büyük sebze ve meyve üretimini yaygınlaştıracak çiftçilerimize destekler vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Bu yıl 7.5 ton, gelecek yıl ise rekoltenin iki kat artarak 15 tona çıkması bekleniyor.

DOKAP Doğu Karadeniz Projesi Karadeniz Samsun Büyükşehir Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER