Samsun Sağlık İl Müdürlüğü karıştı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Sağlık İl Müdürlüğü karıştı
01.03.2021 06:36:28

 

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü karıştı

Geride bıraktığımız haftanın gündemi kuşkusuz AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut İşbilir’in Samsun İl sağlık Müdürünün Twitterdan yaptığı paylaşıma yorumuydu.

Bu yorum ilk Akasyamhaber’de haber oldu, çok geçmeden ulusal basının ve diğer partilerin gündemine de oturdu.

Bizce de sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç’un Ankara’da tedavi olmasının bir sakıncası yoktur.

Fakat İl müdürünün bu hareketi savaşta ordu komutanının cepheyi terk etmesi gibi yorumlandı.

Samsun’da bir araştırma hastanesi, bir tıp fakültesi, çok sayıda tam teşekküllü devlet hastanesi bulunmaktadır.

İlçe hastanelerimiz bile bir çok il hastanesinden daha büyük ve tam donanıma sahip olmasına rağmen bir il müdürünün il müdürü olarak Ankara’yı tercih etmesini gençliğine ve toyluğuna vermek lazımdır.

Olaylar bu şekilde gelişince birileri çoktan bu şekilde gitmez diyerek il müdürlüğü arayışına girdi bile…

İlk sefer de akla gelen isim de Eğitim Araştırma Hastanesinin başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen oldu.

Ve mevcut il müdürüyle aralarında açık bir rekabet baş göstermiş oldu.

Birinin arkasında onu atayan sağlık eski bakanı, diğerinin arkasında da AK Parti Samsun İl teşkilatı var gibi görünüyor.

 

BU GERİLİMDEN KİM KAZANÇLI ÇIKACAK

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü makamı için adları çeşitli vesilelerle konuşulan isimler var…

Bunlar;

Mehmet Kılınç; her daim adaylık için hazır ve müzmin nöbetçi adayımız eski sağlık müdürü Mehmet Kılınç’ın kulislere çoktan başladığı konuşulmakta..

2 – Ahmet İsmailoğlu; Her ne kadar Bafra’da kendini unutturmuş gibi görünse de krizi fırsata çevirme çabalarına çoktan girdiği iddia ediliyor.

3- Yusuf Güney; Her zaman perde arkasında durmayı başarmış Yusuf Güney’in de Ankara ile temaslarda bulunduğu bakan Demircan ile yakınlığını her fırsatta vurguladığı kulağımıza kadar geldi.

4 – Mustafa Seven; Kavakta görev yaptığı sürede sağlık il müdürüyle anlaşamayarak istifa eden Mustafa Seven’in Gümüşhaneli siyasetçileri arkasına alarak aradan çıkmaya çalıştığı belirtiliyor.

5 – Selami Arslan; En mantıklı makul aday gibi görünen Selami Arslan’ın o kadar Trabzonlunun arasında Çarşambalı olmasının avantaj mı yoksa dezavantaj mı olduğunu zaman gösterecek.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü AK Parti Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Özlem     0000-00-00 Siyasi gücü arkasına alarak makam sahibi olanlar,siyasilerin kuklası oluyor, sınavla,bileğinin hakkıyla yönetim kabiliyeti yüksek kişilerin yönetici olması en büyük dileğimiz ama nerdeeee
mehmet     2021-03-02 cok yazacak şeyler var cokkkkkkkkkkkkkkk da yorumlar vardır bence bekleyelim görelim mevlam neylerse güzel eyler
Vatandaş     2021-03-02 şinasi efendi ambulans uçak gelene kadar samsun eğitim ve araştırmayı otel olarak kullandı demeyi unutmuşsun...
ŞİNASİ NOKNİKOĞLU     2021-03-01 toylukla falan alakası yok , erdemli davranmış , herkesin emrine amade olacağı, belki bu yüzden diken üstünde çalışacağı ,başka hastaları ihmal edebileceği , amir olarak görev yaptığı hastanelerde tedavi olmak yerine , gitmiş normal vatandaş gibi ankarada tedavisine devam etmiş , ben tebrik ediyorum kendisini ...
Advert
GALERİLER