Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı’dan uyarı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı’dan uyarı
23.03.2021 06:09:28

 

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı’dan uyarı

Samsun Valisi D.r Zükif Dağlı, Kovid-19 testi pozitif çıkan bazı vatandaşların temaslı listesini filyasyon ekiplerine eksik verdiği, bunun da vaka sayılarında ciddi artışları beraberinde getirdiğini üzülerek müşahede ettiklerini belirterek vaandaşları filyasyon ekiplerine destek olmaları hususunda uyarı yaptı.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı şunları kaydetti;

Belirtilerin başlangıcından iki gün öncesine kadar temas ettiğiniz kişileri kendilerini takip etmeleri için bilgilendirmeniz ve filyasyon ekiplerimize de temaslı listesini kimseyi atlamadan vermeniz salgınla mücadelede hayati önem taşıyor.

Lütfen; hepimizin sağlığını korumak için gece-gündüz demeden sahanın her alanında görev alarak, titizlik, özveri ve fedakarlıkla virüsün izini süren filyasyon ekiplerimize destek olalım.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 12/03/2021 tarihli ve 11 sayılı kararıyla; Kovid-19 hastası olduğu tespit edilen kişiye, kendisiyle temaslı olan kişileri filyasyon ve denetim ekiplerinde görev yapan personele bildirmemesi durumunda Türk Ceza Kanunu’nun “Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma”yı düzenleyen 195.maddesine göre işlem tesis edilecek, ayrıca Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesine göre idari yaptırım uygulanacaktır.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Dr. Zülkif Dağlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER