Samsun’da 1. 500 depremzede otellerde kalıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da 1. 500 depremzede otellerde kalıyor
18.02.2023 16:22:59

 

Samsun’da 1. 500 depremzede otellerde kalıyor

Ülkemizde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen 10 il deki vatandaşlarımız Türkiye’deki birçok şehirde otellerde misafir ediliyor.

Deprem bölgelerinde etkilenen vatandaşlarımızdan bir kısmı samsuna kendi imkanları ya da şehirlerdeki organizasyonlarla geldi.

Konu hakkında konuşan Karadeniz Turistik İşletmeciler Deneği KATİD başkanı ve TÜROFED yönetim kurulu üyesi Murat Toktaş ”Deprem bölgesinden vatandaşlarımızın şehrimize geldiği duyulduğunda bütün otelci dostlarımızla sosyal medya hesaplarımızdan organize olduk. Bize ulaşan her vatandaşımızı otellerimize yerleştirdik ve hiç kimseyi dışarıda bırakmadık.

Türkiye Otelciler Federasyonu TÜROFED de dernekleri üzerinden organize olarak 100 bin e yakın depremzedeyi otellere yerleştirdi.”

Depremzedeler ne kadar otellerde kalacak

Bu sürecin tamamen Samsunlu otelci ve turizmcilerin gönüllü katkı ve destekleri ile gerçekleştiğini söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş ”Herhangi bir süre ya da hizmet kısıtlaması olmadan 1.500 den fazla depremzedemizi otellerimizde misafir ettik ve ediyoruz. Otellerimizdeki depremzedeler devletimiz tarafından ne zaman kalacakları geçici yerlere yerleştirilirse o zamana kadar gelen vatandaşlarımızı misafir etmeye devam edeceğiz. Az sayıda da olsa bazı suiistimaller oldu bunlar tespit edildi ve elendi.” Dedi

Ayrıca Bölgedeki diğer şehirlerdeki otelcilerinde aynı duyarlığı gösterdi söyleyen Murat Toktaş “Ekonomik olarak bu zor zamanlarda hiçbir beklenti olmadan yapılan bu çalışmalar için bütün meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi

 

Samsun’da 1. 500 depremzede otellerde kalıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri