Samsun’da Sağlık Sistemi Yine mi Çöktü!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Sağlık Sistemi Yine mi Çöktü!
30.07.2021 08:44:59

 

Samsun’da Sağlık Sistemi Yine mi Çöktü!

Samsun’da vatandaşlar devlet hastanelerinden randevu alamamaktan şikâyetçi.

Samsun Gümüşhane Dernekleri Federasyonu’nun sosyal medya platformunda yapılan paylaşımda “Birçok yakınımız arkadaşımızdan duyuyoruz “rahatsızım fakat hastanelerde randevu alamıyorum” diye söyleniyor insanlar.” Denilerek şöyle devam edildi;

İhtiyacı olduğu anda sağlık hizmetine kavuşamayan ya da geç ulaşan bu insanlar özel sağlık kuruluşlarına gitmek durumunda kalıyorlar.

Ekonomi zaten herkesin malumu.

İnsanlar diğer temel ihtiyaçlarından kesmek durumunda kalıyor ya da sağlık hizmetini hak ettiği gibi alamıyor.

Hastanelerde kuyruklar konuşuluyor.

Bir STK başkanı olarak ilgililere buradan sesleniyorum “Samsun, doktor sayısı nüfusa göre en yüksek illerden olduğu halde neden böyle olumsuzluklar söz konusu oluyor”

SAMSUN da sağlık neden iyi yönetilemiyor?”

Diğer yandan son günlerde devlet hastanesinde görevli doktorların istifa ederek özel hastanelere geçmeleri de vatandaşı çileden çıkarmaya başladı.

Vatandaşlar bir ay önce devlet hastanesinde tedavi gördüğü doktor ile tedavisine devam etmek özel hastaneleri tercih etmek zorunda kalıyor.

 

samsun sağlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Samsun     0000-00-00 Aşı kampanyası yap millet randevu alamasın prensini ve avanelerini komşunu Başkan müdür başhekim yap işler yapılmasın ama istediklerinizi şurdan alıp şuraya versinler bu arada bilimsel çalışma yapsınlar iş yapmayıp altına imza at Prof ol vatandaş hastanede tedavi olsun sen Ankara’ya git orda tedavi ol ne güzel
Selami     0000-00-00 20 yıldır hizmet edilen davaya bu güne kadar hiç bir katkısı ve ilgisi olmayan liyakatsiz ve vasat onlarca insan, vatandaşa hizmet etmek de en önemli yer olan mevkilere zerre emekleri olmadan sadece Ahmet Demircan ve Sağlık Müdürünün yalakası diye gelip oturdular.
Talha     0000-00-00 İl Sağlık Müdürlüğü’nde ne kadar vasıfsız memur varsa hastanelere yönetici veya sağlık müdürlüğüne başkan yaparsan sonuçlarına katlanacaksın. Olacağı budur şaşırmamak lazım
Oğuz     2021-07-30 Ahmet Demircan efendinin Samsunun başına bela ettiği Mali ORUÇ ve Prenslerinin kabiliyetsizlikleri ve becerisizlikleri olabilir mi ? Son günlerde atanan Sağlık müdürlüğündeki ve hastanelerdeki yönetici atamalarına bir bakın.
GALERİLER