Samsun Haber
Giriş Tarihi : 04-08-2023 10:35   Güncelleme : 04-08-2023 10:35

Samsun’un Alt Yapasında Benim İmzam Var!

İller Bankası'nda yöneticilik ve Bölge Müdürlüğü yapan İnşaat Mühendisi Necati Alkan, AK Parti'den Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adaylığını açıkladı.

 Samsun’un Alt Yapasında Benim İmzam Var!

 

BELEDİYECİLİĞİN HER KONUSU BENİM İŞİM

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Necati Alkan, Samsun'un imar ve şehircilik ve alt yapı meselesinin yıllardır halledilemediğini ve ziyadesiyle ihmal edildiğini belirterek, “Vatandaş bu sıkıntıları bir yağmur yağdığında daha çok hissediyor” dedi.

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Necati Alkan, Samsun Belediyesi eski Başkanı Vehbi Gül ile devam eden belediyecilik tecrübesine güvenerek sahaya çıktığını belirterek,

“Senelerce belediyecilikte her türlü projelerde çalıştım. Samsun’un alt yapasında benim imzam var.

Samsun alt yapasına gereken ilgi gösterilmediği için bugün Samsun’un alt yapısı sinyal vermektedir.” Diye konuştu.

Alkan şöyle devam etti;

Samsun’un alp yapı projelerinde çalıştım. Belediyecilik nedir, halka hizmet nedir çok iyi biliyorum. Meslek hayatımda edindiğim bilgileri Samsun’da hizmete dönüştürmek istiyorum.

SAMSUN'UN İMAR VE ŞEHİRCİLİK MESELELERİ KÖKÜNDEN ÇÖZÜLMESİ LAZIM

Samsunlu olan gençlere vakıf üniversiteleri burslu olacak.

Eğitim, hayvancılık, tarımda da hızla ilerlemeliyiz, Samsun'u 30 yıl ileriye götürürüz. Şu an tek amacım hizmet etmek. Bu işin içinden geldiğim için bu kadar rahat konuşabiliyorum.

Kamuda çalıştığı sürece kılı kırk yararak, gece-gündüz demeden aziz milletimize sunmaya çalıştığım hizmetlerde, önce Hakkın sonra da halkın hatırını ön plana çıkardım.

Bu güne kadar çalışma hayatım boyunca kazanmış olduğum bilgi birikimim, şefkatli, alçak gönüllü, adil, sorumluluk sahibi yöneticilik vasfım, geçmişte imza attığım ve gerçekleştirdiğim, binlerce projenin bana verdiği güçle bu kutlu hizmete talibim.

Samsunlu hemşerilerimizin dua ve teveccühüne mazhar olma arzusuyla tüm alt yapısı, üst yapısı ve tüm sorunlarını çok iyi bildiğim Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına aday olarak yola çıkmaya karar verdim.”

NECATİ ALKAN KİMDİR

1954 yılı Havza doğumlu olan ve 1980 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Necati Alkan, 1984-1997 yılları arasında Samsun Belediyesi'nin yaptığı tüm yatırımların başında yer aldı. 2003-2004 İller Bankası Samsun 16.Bölge Müdürü, 2003-2004 İller Bankası Kastamonu 18.Bölge Müdürü, 2004-2010 Düzce, Kars, Erzincan illeri Bayındırlık ve İskan İl Müdürü olarak görev yapan Necati Alkan, Düzce'de depreminde Bayındırlık ve İskan İl Müdürü olarak yapılan çalışmalara büyük katkı sağladı.

DEPREM BÖLGESİNDE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPTI

Necati Alkan, Düzce'de 1,5 yıl gibi kısa sürede bütün işlemlerin tamamlanması ve planlanmasına katkı sağladı. Yapılan kapsamlı çalışmalar nedeniyle 23 Kasım 2022 tarihinde Düzce merkezli 6 şiddetindeki depremde, kent depremi hasarsız olarak atlattı.

25 yıllık hizmet yılını Türkiye'nin çeşitli illerinde vatanına hizmet ederek geçiren İnşaat Mühendisi Necati Alkan, 2010 yılında emekli olduktan sonra, 1994 yılında Refah Partisi'nden Samsun Atakent Belde Belediyesi'ne Başkan Adayı olarak siyaset hayatına başladı. 2002 yılında AK Parti'nin kurulması ile birlikte siyaset hayatına AK Parti'de devam eden Alkan, aday adaylığı süreçleri yaşadı.

 

GÖREV YAPTIĞI İLLER

•       1984-1997 Samsun Belediyesinin yaptığı tüm yatırımların başında,

•       2003-2004 İller Bankası SAMSUN 16.Bölge Müdürü,

•       2003-2004 İller Bankası KASTAMONU 18.Bölge Müdürü,

•       2004-2010 Düzce, Kars, Erzincan illeri Bayındırlık ve İskân İl Müdürü olarak görev yaptı.

Düzce’de Bayındırlık ve İskan İl Müdürü olarak görev yaptığı  5  yıl süre içerisinde 12 Kasım 1999 yılı Deprem afetinin tüm izlerinin silinmesini bir daha aynı acıların yaşanmaması için Tüm kamu binalarının(Hükümet binaları, okullar hastaneler, yurtlar vs.) yeniden inşası, yerleşik alan tespitleri, hak sahiplikleri ve afetzedelerin tüm sorunları (EYY, ORTA HASAR, Borçlandırmalar, kalıcı konutların 8574 konut 1697 iş yerinin bitirilip tapuların verilmesi işlemleri) 1.5 yıl gibi kısa sürede tamamlandı.

İmar planlarının zemine altlık tüm zemin etütlerinin yapılarak yapılacak binaların statik özelliklerine kadar hazırlattırılıp onanması  yapılmış olup tüm bu çalışmaların sonunda 23 kasım 2022 tarihinde Düzce merkezli 6 şiddetindeki  deprem afetini Düzce ilimiz  hasarsız olarak atlatmıştı.

25 hizmet yılımı doldurarak 2010 yılında emekli oldum Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 

Recep YAZGANRecep YAZGAN