Advert
Selçuk Bayraktar'dan Gençlere Çağrı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Selçuk Bayraktar'dan Gençlere Çağrı
06.08.2020 14:34:45

 

Selçuk Bayraktar'dan Gençlere Çağrı

BAYKAR Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar TEKNOFEST Roket Yarışması ile ilgili gençlere esprili bir şekilde seslenerek "Arkadaşlar, size abi nasihatı. İleride roket yapmayana kız vermeyecekler.." dedi.

KIZ VERMEYECEKLER

Selçuk Bayraktar TEKNOFEST youtube kanalını paylaşarak "Arkadaşlar, size abi nasihatı. İleride roket yapmayana kız vermeyecekler.." ifadelerini kullandı.

 

SELÇUK BAYRAKTAR KİMDİR?

Türkiye’nin ilk milli SİHA Sistemi Bayraktar TB2’nin mimarı olan Selçuk Bayraktar, en son Türkiye'nin ilk milli uçan arabası olan Cezeri ile gündeme geldi. #MilliTeknolojiHamlesi kapsamında yaptığı çalışmalar ile savunma sanayimize çok büyük katkıları bulunan Bayraktar, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da damadıdır.

Selçuk Bayraktar, 1980 yılında İstanbul‘un Sarıyer ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Trabzonludur. Haluk Bayraktar ve Ahmet Bayraktar adlarında kardeşleri vardır. Selçuk Bayraktar 1997 yılında Robert Kolej’den mezun oldu. 1997-2002 tarihleri arasında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine devam etti. Üniversite eğitimi esnasında University of Pennsylvania’nın GRASP laboratuvarından staj kabulü aldı. Staj kapsamında almış olduğu burs teklifiyle, yüksek lisans eğitimini 2002-2004 yılları arasında Upenn’de devam ettirdi. Aynı zamanda ödüllü akademisyen Prof. Dr. George Pappas’ın yardımcısı olarak araştırma asistanlığı görevini yürüttü.

 

DÜNYADA İLK UYGULAMALARA İMZA ATTI

Bayraktar araştırmaları kapsamında dünyada ilk kez İHA’ların formasyon uçuşu deneyleri, hava-yer robot takımlarının koordinasyonu, uçuş kontrol ve güdüm sistemleri konularında bilimsel yayınlara konu olan çalışmalar gerçekleştirmiştir.

 

MIT'TE BURSLU DOKTORA YAPTI

Yüksek lisans eğitimini bitirdikten sonra Selçuk Bayraktar MIT (Massachusetts Institute of Technology)’de burslu olarak doktora teklifi almıştır. Doktora eğitimi sürecinde İnsansız Helikopter Sistemlerine agresif manevra yapma kabiliyeti kazandıracak otomatik uçuş kontrol algoritmaları alanında çalışmalar sürdürmüştür. Danışman hocasının Georgia Institute of Technology’ye (Georgia Tech) transfer olmasıyla MIT’den de ikinci yüksek lisans diplomasını alarak, doktora çalışmalarına Georgia Tech’de devam etmiştir.

 

İHA'LAR ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

Selçuk Bayraktar 2007 yılından bu yana Baykar Makina bünyesinde teknik müdürlük (CTO) görevini devam ettirmektedir. Baykar bünyesinde Milli ve Özgün olarak geliştirilen İnsansız Hava Aracı Sistemleri’nin aviyonik sistem mimarisi, uçuş kontrol, seyrüsefer algoritmalarının geliştirilmesi, sistem kinematiği ve dinamikleri, elektronik donanım ve gömülü yazılım geliştirme vb. konularda çalışmaktadır.

TEKNOFEST BAYKAR Selçuk Bayraktar SİHA TB2 Cezeri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert