Şimdi İslam Yüzyılı Başlıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Şimdi İslam Yüzyılı Başlıyor
21.05.2022 11:20:43

 

Şimdi İslam Yüzyılı Başlıyor

Kâinatta cereyan eden bütün olayların dizgini; kudreti sonsuz olan Allah’ın elindedir. Hiçbir canlı yoktur ki; Allah onun perçeminden tutup boyun eğdirmesin. Dilediğini rezil eder, dilediğini ise muzaffer eder. O halde her şeyden önce Allah’ın rızasını kazanmayı düşünmek ve ona göre hareket etmek en akıllıca iştir.

Kahraman Türk Milleti, bin yıldan beri İslam’a hizmet etmiş milyonlarca şehit vererek Haçlı ve Moğol gibi istilacıların önünü kesmiştir. Bu sayede bütün İslam toplumları nefes almış ve inancının gereği olan ibadetlerini özgürce yapabilmiştir.

Son üç yüzyılda ise Türklerin başına türlü türlü felaketler gelmiştir. Zira Osmanlı devletinin zenginliği ve ihtişamı, Allah yolunda cihat eden bu kahraman milleti rahata alıştırmış; İslam ahlakından ve Allah’ın emirlerinden uzaklaştırmıştır. Kısa zamanda yıkılan cihan devleti yerine Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş ise de dine lakayt bazı yöneticiler yüzünden bu cesur ve gözü pek millet; bir türlü toparlanıp ayakları üstünde doğrulamamıştır. Öyle ki; 1453 yılından beri Fatih Sultan Mehmet Han’ın fetih camii olarak hizmete açtığı Ayasofya, ibadethane olmaktan çıkarılarak ikona ve haçların bulunduğu bir puthaneye çevrilmiştir. 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Şimdi İslam Yüzyılı Başlıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım