Tekkeköy Bayram Yeri İmar İnşaat Şirket İşçisine 52 Gün İkramiye yüzde 30 Zam
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tekkeköy Bayram Yeri İmar İnşaat Şirket İşçisine 52 Gün İkramiye yüzde 30 Zam
09.10.2020 11:11:26

 

Tekkeköy Bayram Yeri İmar İnşaat Şirket İşçisine 52 Gün İkramiye yüzde 30 Zam

Tekkeköy Belediyesi ile Hizmet- İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yapılan sözleşme ile Tekkeköy imar inşaat işçilerine ortalama zam oranı yüzde 30 olurken, 52 günlük ikramiye hakkı elde edildi.

Eski kadrolu işçilere ise birinci yıl yevmiyelere  yüzde 20 sosyal haklara yüzde 25 oranında zam yapıldı. İkinci yıl içinde aynı oranda zam verildi.

 

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR, Hizmet-iş sendikası Şube Başkanı Ziya Uzun ile toplu iş sözleşmesini imzaladı. Tekkeköy  Belediye Başkanı Hasan TOGAR “Tekkeköy  Belediyesi büyük bir aile, burada çalışan herkesi de ailenin bir ferdi olarak görüyorum. Amacımız aidiyet hissiyetini üst seviyelere taşıyıp hizmet etmek. İmzaladığımız sözleşme ile ortalama yaptığımız zam oranı şirket işçisine yüzde 30,  eski kadrolu işçiye ise yüzde 20 oranında zam yapıldı.

Belediyemizin imkanlarını sonuna kadar zorladık bu şekliyle belediyemizin yükünü taşıyan işçi kardeşlerimin refah seviyesini yükseltmiş olduğumuza inanıyorum Allah hayırlı uğurlu etsin.”dedi.

Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya UZUN “Sendika olarak uzun süredir taşeronlarda çalışan arkadaşlarımızın mücadelesini verdik.mücadelemiz neticesinde Kanun Hükmündeki Kararname ile belediyelerin alt işverenlerinde çalışan kardeşlerimiz hem kamunun hemde yerel yönetimlerin bünyelerine geçmiş oldu. Buda bizlerin, hükümetimizin fedakarca gayretleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu devlet adamlığı sayesinde modern kölelik sisteminin son bulmasına sebep olmuştur.

Hizmet-İş ailesi olarak Tekkeköy Belediyesi ile masaya oturduk ve sözleşmemizi imzalıyoruz. İnşallah bu sözleşmemiz işçi kardeşlerimiz için güzel bir başlangıç olacak. Elbette ki bir sözleşmede bütün sorunları çözemezsiniz. ÇOK iyi bir başlangıç olduğunu kesinlikle söylemek isterim. Bu sözleşmede emeği geçen komisyon üyelerine  özellikle çok kıymetli belediye  başkanımız Hasan TOGAR’a yürekten teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR Hasan TOGAR Hizmet-iş sendikası Şube Başkanı Ziya Uzun Ziya Uzun Tekkeköy Belediyesi Hizmet-İş Sendikası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER