Tema Cengiz Holding'in Bağışını Kabul Etmedi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tema Cengiz Holding'in Bağışını Kabul Etmedi!
07.08.2021 12:45:28

 

Tema Cengiz Holding'in Bağışını Kabul Etmedi!

Orman yangınları nedeniyle başlatılan fidan bağışı kampanyasında, TEMA Cengiz Holding’in bağışını geri çevirdi.

Cengiz Holding, orman yangınları sonrası 500 bin liralık bağışını reddeden TEMA Vakfı hakkında bir açıklama yaptı.

"Her konuda desteklerimizi yapıyoruz; yapmaya da devam edeceğiz." denilen açıklamada, "Türkiye'nin her yanı yangınla çevriliyken TEMA'nın bizim bağışımızla ilgili yaptığı açıklamayı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" denildi.

Türkiye'de orman yangınlarının etkili olmasıyla birlikte fidan bağışı kampanyası başlatan TEMA Vakfı, Cengiz Holding'in 500 bin liralık bağışını reddetti. İddialara göre, neden olarak da Cengiz Holding'in doğaya zarar vermesi gösterildi.

CENGİZ HOLDİNG'TEN AÇIKLAMA

Cengiz Holding, TEMA Vakfı'nın bağış reddine ilişkin açıklama yaptı. Şirketten yapılan açıklamada, TEMA'nın tavrının kamuoyunun takdirine bırakıldığı belirtildi.Açıklamada şu ifadeler yer aldı:"6 Ağustos 2021 – Bildiğiniz gibi iki haftadır, Türkiye'nin farklı bölgelerinde ormanlık alanlarda çıkan yangınlara karşı ülke olarak büyük bir mücadele veriyoruz. Bizim de bu yangın nedeniyle içimiz yanıyor; tüm Türkiye gibi büyük üzüntü içindeyiz. Yangın süresince gerek devlet kurumlarıyla gerekse sivil toplum kuruluşlarıyla çok yakın çalıştık. Bu kapsamda her konuda desteklerimizi yapıyoruz; yapmaya da devam edeceğiz. Böyle bir ortamda; Türkiye'nin her yanı yangınla çevriliyken TEMA'nın bizim bağışımızla ilgili yaptığı açıklamayı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Tema Cengiz Holding'in Bağışını Kabul Etmedi!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER