Samsun Haber
Giriş Tarihi : 13-01-2024 17:42

Terme'de Pazarcı Esnafı Rahat Edecek

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'tan Terme'ye değer katacak, pazarcı esnafımızı rahata kavuşturacak bir proje daha!

Terme'de Pazarcı Esnafı Rahat Edecek

Terme'de bir ilke daha imza atan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ihaleye çıkardıkları yeni ve modern kapalı pazar yerinin Terme'nin ekonomisine ve gelişimine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme'nin kalbinde yer alan ve uzun yıllardır hizmet veren eski pazar yerinin yerini alacak modern ve fonksiyonel bir kapalı pazar yerinin inşa edileceğini duyurdu.

Başkan Kılıç, "Mevcut pazar yeri, ne yazık ki şehir merkezindeki trafik için büyük bir sıkıntıydı. Yoğun kar yağışları ve geçtiğimiz yazın yaşanan sel felaketi, bu yapıyı artık kullanılamaz hale getirdi. Bu durum, uzmanlar tarafından yapılan iki ayrı inceleme ile de teyit edildi" dedi.

BELEDİYE'NİN İHALESİ EN YÜKSEK PROJESİ

Eski pazar yerinin kullanılamayacak durumda olmasını Terme için fırsata dönüştürmek için harekete geçtiklerini belirten Başkan Kılıç, "Şimdi, Kocaman Caddesi'nin hemen yanında, Bulvar Yolunun üzerinde, herkesin rahatlıkla erişebileceği, müthiş bir pazar yeri inşa ediyoruz. Bu, Terme Belediyesi olarak gerçekleştireceğimiz en büyük projelerden biri olacak. Yaklaşık 5 dönüm kapalı alanı kapsayan bu proje, özellikle köy ürünleri satan kadınlarımız, analarımız, bacılarımız için de büyük bir kolaylık sağlayacak. Artık onlar yağmurda veya güneş altında ürünlerini satmak zorunda kalmayacak" ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞER KATACAK

 

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, önümüzdeki günlerde ihalesi gerçekleştirilecek Yeni Kapalı Pazar'ın Terme'ye değer katacağını belirterek, "Bu yeni pazar yerimiz, aynı zamanda 350 araçlık geniş bir otoparka ve çeşitli ulaşım seçeneklerine sahip olacak. Çarşamba, Ünye ve diğer bölgelerden gelen vatandaşlarımız, şehir trafiğine girmeden rahatça pazar yerine ulaşabilecek. Bu proje, şehrimizin gelecek 50 yılını şekillendirecek ve ilçemize büyük bir değer katacak" diye konuştu.

adminadmin