Türkiye Osman Buğra Bebek için seferber oldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türkiye Osman Buğra Bebek için seferber oldu!
16.01.2023 11:44:51

 

Türkiye Osman Buğra Bebek için seferber oldu!

Samsun Atakum Emek Parkı bitişiğindeki Kent Meydanı'nda SMA Tip-1 teşhisi konulan Osman Buğra bebek için kurulan yardım destekli çadırlarda, bebeğin iyileşebilmesi için tüm Samsun ve Türkiye adeta seferber oldu.

Konuyla ilgili olarak; Osman Buğra Gönüllü Ekibi'nden aldığımız bilgiler şöyle:

" Osman Buğra ÇALIŞKAN, 7 aylık prematüre bebek olarak 08.02.2022 tarihinde Samsun'da doğdu. 20 gün yoğun bakımda kaldı. Ancak henüz 6 aylıkken özellikle başını dik tutmakta zorlandığı fark edildi.

Doktorlar tarafından prematüre bebek olması nedeniyle, gelişimin yavaş olmasının normal olduğu düşünüldü. Fakat 1 ay sonra Nöroloji doktorunun bu durumun normal olmadığı, SMA hastası olabileceği şüphesi üzerine ilgili kan tahlili yapılarak 29/08/2022 tarihinde henüz 7 aylıkken Ölümcül SMA TİP 1 teşhisi konuldu.

Hastalık süreciyle ilgili olarak Osman Buğra ÇALIŞKAN'nın yurtdışında gerekli ilaç tedavisi görebilmesi için ilgili hastane teklifi (6.676.000 AED yaklaşık 34.000.000 TL) alınarak Samsun Valiliğine başvuruda bulunduk. Valilik bize 23/12/2022 tarih ve 22-2471 Valilik Sorgu Nolu yardım toplama iznini verdi.

Aile aslen Samsun'un Havza ilçesinde Erikbelen köyündenler. Ailenin tek çocuğu. Anne ev hanimi (Tuğba Çalışkan) baba (Bahtiyar Çalışkan) 182 hastane randevu (Mhrs) çağrı merkezinde çalışıyor. Henüz çok gençler.Aile Samsun Atakent'te oturuyor. Şuan kampanya yuzde 4'te. Doktorlar aileye ilacın ne kadar erken alınırsa daha çok etkili olacağını söylediğinden fazla vakitleri kalmadı. Osman Buğra 18 Şubat'ta 1 yaşıma giriyor. Kriterlere takılmadan bu tedaviye ulaşması gerekiyor...

Şu anda kampanya yüzde 2 de fakat yüzde 3olmaya çok yakın.

Osman Buğra bebek için tüm maddi ve manevi ilgi ve destek sağlayan herkese teşekkür ederiz."

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

Türkiye Osman Buğra Bebek için seferber oldu!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri