Videolarınızda GIF nasıl kullanılır?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Videolarınızda GIF nasıl kullanılır?
22.04.2022 18:11:25

 

Videolarınızda GIF nasıl kullanılır?

Gifler özel şeylerdir. Fotoğraf ve video alemleri arasında bir yerde bulunan bu hareketli görüntüler, internetin özünü yakalar.

 

Daha da önemlisi bunlar aynı zamanda web'deki en popüler görsel formatlardan biridir.

Gif'ler trendlerden yararlanır ve ikonik pop kültürü anlarını yakalayarak onları izleyicilerinizle bağlantı kurmak için mükemmel bir araç haline getirir. GIF'leri kullanmanın harika bir yolu, onları dijital içeriğinize eklemektir: blog gönderileri,  flipbook'lar ve videolar. Bunun nasıl yapılacağından emin değilseniz ücretsiz çevrimiçi video düzenleyicileri kullanabilirsiniz. Yazımızın içinde şunları ele alacağız:

  • Gifler nedir?
  • Videolara neden gif eklenir?
  • Videoya gif nasıl eklenir

Gifler nedir?

Gif, grafik değişim formatı anlamına gelir. Basitçe söylemek gerekirse, bunlar hareketli görüntülerdir. Birçok insan giflerin çalışma şeklini bir flip book ile karşılaştırır. Bu, doğru sırayla izlendiğinde hareketli bir görüntü görünümü veren, birlikte gruplandırılmış bir görüntü yığınıdır.

Videolara neden gif eklenir?

Gifler, videolar gibi mükemmel bir görsel iletişim aracıdır . Ancak onları benzersiz kılan şey, internetin dilini konuşma yetenekleridir. Gif'ler çevrimiçi ortamda oldukça popülerdir, bu nedenle videonuza bir tane eklediğinizde, muhtemelen izleyicilerinizin zaten ilişki kurabileceği içerik eklemiş olursunuz. Video içeriğinizin yankı uyandırması ve videolarınızı iyileştirmesi için basit bir yöntemdir.

Aynı zamanda, Gif yapmak, çekiminizdeki boşlukları doldurmanın mükemmel bir yoludur. Filmde tam olarak yakalayamadığınız bir şey varsa, muhtemelen sizin için yapacak bir Gif vardır. 

  • Videoya gif nasıl eklenir

Tam da video düzenleyicimizde daha fazla eğlenemeyeceğimizi düşündüğümüzde çevrimiçi gif yapma programlarını keşfettik. Şeffaf arka plana sahip bu animasyonlar, videolara yepyeni bir hava katıyor. Çevrimiçi GİF yapma programlarında hangi adımlarla yapılır bunu inceleyelim.

1. Bir hesap oluşturun 

Hesabınıza giriş yapın veya başlamak için ücretsiz kaydolun.

2. Yeni bir proje oluşturun 

Sol taraftaki çubukta Video oluştur düğmesini seçin . Aralarından seçim yapabileceğiniz beş farklı format sunuyoruz. Projenize en uygun video oranını seçin. YouTube'a yüklemek istiyorsanız geniş ekran 16:9 kullanmanızı öneririz.

3. Gifler Ekleyin

Stok düğmesini seçin ve bu pencere açıldığında aradığınız GIF'i bulmak için arama terimlerinizi girin ve sonuçlara bakın. Ardından onu seçin, Kitaplığa Ekle düğmesini tıklayın ve düzenleyicide erişmek için stok kitaplığından çıkın.

4. Zaman çizelgesine gifler ekleyin 

Ücretsiz uygulamalarda Giflerinizi seçtikten ve düzenleyicide göründükten sonra, onları düzenleme zaman çizelgesine sürükleyip bırakmaya başlayabilirsiniz.

5. En boy oranlarını kontrol edin ve düzeltin

Gifler hakkında dikkat edilmesi gereken bir şey, bir dizi en-boy oranlarına sahip olmalarıdır. Bu, diğer çekimlerinizle sorunsuz bir şekilde düzenlemek için genellikle bunları ayarlamanız gerekeceği anlamına gelir.

6. Videonuzun geri kalanını düzenleyin

Buradan videoyu istediğiniz gibi düzenlemeye devam edin. Geçişleri kullanarak filtreler , metinler ekleyebilir ve kliplerinizi düzenleyebilirsiniz . İlginç bir şekilde, temelde bir resim koleksiyonu oldukları için tüm gifler sessizdir. Bu size büyük stok ses kitaplığımızı kullanma şansı verir.

7. Videonuzu dışa aktarın

Şimdi videonuzu düzenleyiciden çıkarıp bilgisayarınıza alma zamanı. Dışa aktarmak için düzenleyicinin Dışa Aktar düğmesini tıklayın. Buradan, videonuzun hedefine ve dosyayı sıkıştırmak isteyip istemediğinize göre çözünürlük ayarlarınızı seçin. Son olarak Devam düğmesini tıklayın ve videonuzun dışa aktarılmasını bekleyin.

8. Videoyu inceleyin

Şimdi dışa aktarılan videonuzu gözden geçirme zamanı. Hazırlamış olduğunuz eserinizin nasıl durduğuna bir göz atın.

 

Videolarınızda GIF nasıl kullanılır?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri