Yılbaşında Oteller Noel Kutlaması Yapamayacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yılbaşında Oteller Noel Kutlaması Yapamayacak!
23.12.2020 08:39:13

 

Yılbaşında Oteller Noel Kutlaması Yapamayacak!

İçişleri Bakanlığı valiliklere birer genelge göndererek otel ve konaklama tesislerinde yılbaşı gecesinde noel kutlaması yapılmasına ve eğlence programı düzenlenmesine müsaade edilmeyeceğini bildirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen “Otel ve Konaklama Tesislerinde Yılbaşı Programları” konulu genelgeye göre, yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarında otel ve konaklama tesislerinde yılbaşı kutlama programı icra edilmesine, eğlence ve balo düzenlenmesine kesinlikle müsaade edilmeyecek.

Genelgede,

“Belirtilen süre ve günlerde konaklama amaçlı müşteri kabul edebilecek olan oteller ve/veya konaklama tesislerinde sosyal izolasyon ile başta fiziki mesafe olmak üzere temizlik ve maske kurallarına aykırı olması nedeniyle yılbaşı kutlama programı icra edilmesine, eğlence/balo düzenlenmesine kesinlikle müsaade edilmeyecek.

Bu doğrultuda oteller ve konaklama tesisleri, yılbaşında yemekli-müzikli kutlama/eğlence programları yapılacağı yönünde kampanya veya reklam faaliyetlerinde bulunamayacak.

Bu süre/günlerde oteller ve konaklama tesislerinde disk jokey performansı dahil canlı müzik icra edilmeyecek. Saat 22.00’den itibaren ise otel ve konaklama tesislerinde bulunan restoran, lokanta ve diğer otel salonlarında kayıt dinletilmesi de dahil olmak üzere hiçbir şartta müzik yayınına izin verilmeyecek.

Yine bu günlerde otel/konaklama tesislerinde konaklayan müşterilerin kalabalık şekilde bir araya gelmemelerine yönelik tedbirler alınacak. Yemek saatlerinde bu hususa özellikle dikkat edilecek.”

İçişleri Bakanlığı Noel Kutlaması Yılbaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER