Yılmaz Özdil sen bir şerefsizsin!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yılmaz Özdil sen bir şerefsizsin!
14.06.2018 08:44:15

 

Yılmaz Özdil sen bir şerefsizsin!

​Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ‘Son anket sonuçlarını açıklıyorum’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Ağızlarını her açtıklarında basın hürriyetinin olmadığından bahsedenler, Özdil’in AK Parti’ye, AK Partili seçmenlere ve Cumhurbaşkanına ağır hakaretlerin yer aldığı bu yazısının dünyanın hangi basın hürriyetinin olduğu ülkede yayınlandığını merak ediyorlarsa biz söyleyelim,

O ülke Türkiye….

İşte o şerefsizin yazdığı şeref ve hayâsı kıt yazısından bazı bölümler;

Seda Sayan Eyüp belediyesinin iftar çadırında iftar verirdi, Orhan Gencebay Fatih belediyesinin iftar çadırında iftar verirdi, Hülya Avşar üç bin kişiye iftar verirdi, Sibel Can beş bin kişiye iftar verirdi, Bülent Ersoy, İbrahim Tatlıses, Ajda Pekkan, Mahsun Kırmızıgül, Alişan, Yıldız Tilbe, gazino gibiydi Akp'li belediyelerin iftar çadırları… O akşamki iftarın faturasını ödeyen dinibütün sanatçımız, ana haber bültenlerinin canlı yayın kameraları eşliğinde huşu içinde Kur'an dinliyor, ezanın okunmasıyla birlikte hurmayla oruç açıyor, kendi elleriyle çorba dağıtıyordu. E bakıyoruz bu sene nerdeyse Ramazan bitiyor, henüz iftar veren şarkıcı yok! Akp'li belediyelerin iftar çadırları mı kaldırıldı, yoksa sanat dünyamızın maneviyatı mı azaldı?

*

Neydi o Akp mitingleri be kardeşim, samimiyetle destekleyen, götünün kılıyım diyen teyzelerle dolu olurdu… Şimdi götünün kılından vazgeçtik, zahmet edip götünü kaldırıp mitinge gelecek adam bulamıyorlar.

Eskiden Akp mitingleri uçsuz bucaksız olurdu, miting alanlarında kalabalıkların üstüne tankerlerle gül suyu püskürtürlerdi… Şimdi Binali beyin Ordu mitingini, Giresun mitingini görüyoruz, istersen Emporio Armani püskürt, gene kimse yok.

Sadece miting alanlarında değil, etrafını sarıp sarmalayan yalakalarda da tenhalık var.

*

Suratına bakın lütfen, suratına.

Anket sonuçları orada yazıyor.

Bitkin.

Bıkkın.

Heyecansız.

Hatta şaşkın.

Tek parti döneminde okudum falan diyor, prompter durunca kilitlenip kalıyor, zihnen darmadağın.

*

Gevrek gevrek gülerek “gündemi ben belirlerim, gündemin zamanlamasını ben belirlerim, gündemi ben belirleyemezsem başbakan olamam, eğer gündem konuları birilerinin elinde olursa başbakan olarak onun peşine takılırsınız” diyordu… Gündemi Muharrem İnce belirliyor, Meral Akşener belirliyor, hapisteki Selahattin Demirtaş'ın gündem belirleme gücüyle bile başa çıkamıyor. Siyasi hayatında       ilk kez… Rakiplerinin gölgesinde kalıyor.

 “600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası bitti” diyorlardı.

Halbuki, bizimki fragmandı…

Senin 16 yıllık Amerikan dizisinde “the end” yazmak üzere!

AK Parti Türkiye Yılmaz Özdil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hakan     2018-06-23 sen iki paralık kansız adi şerefsizin bayrak taşıyanısın her kimsen
Bir Dost     2018-06-14 Bu sadece şerefsiz değil bu aynı zamanda ...............(burayı istediğiniz gibi doldurunuz lütfen).....dır...
Advert
GALERİLER