19 Mayıs İle Elbistan Kardeş Şehir Oldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
19 Mayıs İle Elbistan Kardeş Şehir Oldu
02.03.2023 11:42:12

 

19 Mayıs İle Elbistan Kardeş Şehir Oldu

19 Mayıs Belediyesi, 2023 Yılı Mart Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Osman Topaloğlu Başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Gündem maddeleri arasında 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ili etkileyen son yüzyılın en büyük depremi nedeniyle meydana gelen tahribatın giderilmesi için yapılan çalışmalar çerçevesinde, 19 Mayıs Belediyesi ile Elbistan arasında kardeş şehir ilişkisi kurulma talebi görüşüldü. Talep Meclis üyeleri oy birliği kabul edildi.

Alınan kararla Elbistan ile kardeş şehir olduklarını açıklayan, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,” Ülkemiz yüzyılın en büyük afetini yaşamıştır. Gün birlik olma günüdür. Birlik ve beraberlik içerisinde yaralarımızı saracağız. Yurdumuzun her köşesinden birçok vatandaşımız yardıma koştu. Bizlerde bölgeye 17 Tır yardım malzemesi gönderdik. Bizzat Elbistan’da bulunduk ve bölgenin acil ihtiyaçları konusunda ilçe olarak adımlar attık, atmaya da devam edeceğiz. Ayrıca 19 Mayıs ilçemizde 120 depremzede aile de 562 vatandaşımızı misafir ediyoruz. Ailelerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Toplumumuzun göstermiş olduğu büyük seferberlik ruhu ile devletimiz bu afetin altından da mutlaka kalkacaktır. Depremde vefat eden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha rahmet, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Başkan Topaloğlu mecliste alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulunarak, Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

19 Mayıs İle Elbistan Kardeş Şehir Oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri