7. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu Samsun'da Başladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
7. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu Samsun'da Başladı
04.10.2021 12:24:31

 

7. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu Samsun'da Başladı

Samsun Üniversitesi ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından Karadeniz Bölgesel Kalkınma ve İşbirlikleri temasıyla düzenlenen 7. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı.

Açılışta konuşan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun Üniversitesi'yle yükseköğretimde önemli bir potansiyele sahip olan Samsun’un uluslararası öğrenci sayısı bakımından da Türkiye'de ilk sıralarda yer aldığını ifade eden Sayın Valimiz, Türkiye'nin birer gönüllü elçisi olarak yetişecek ve geriye döndüklerinde Türkiye ile kendi ülkeleri arasında dostluk köprüleri kuracak olan uluslararası öğrencilerle ilgili Samsun olarak önemli çalışmalar yürüttüklerini ve bu doğrultuda Valiliğimizin öncülüğünde üniversiteler, kamu kurumları ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Uluslararası Öğrenciler Mahalli Heyeti'ni kurduklarını ifade etti.

Bu heyetin en önemli misyonunun, bilgiyi yurt dışına taşımak yerine ülkemize getirecek nitelikli uluslararası öğrencileri ilimize kazandırmak olduğunu ve bu doğrultuda öğrencilerin barınma, yurt, sağlık ve sosyal güvenlik gibi her konuda yardımcı olmaya yönelik görevler üstlendiğini dile getiren Sayın Valimiz, uluslararası öğrencilerimizin dertleriyle hemhal olmaya devam edeceklerini belirterek, sempozyumun da bu bağlamda hayırlı sonuçlara vesile olması temennisinde bulundu.

7. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu Samsun'da Başladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER