Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu "Vergi Ve Prim Borç Yapılandırması Yasasını Değerlendirdi"
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu
19.11.2020 10:02:15

 

Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu "Vergi Ve Prim Borç Yapılandırması Yasasını Değerlendirdi"

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren ve 500 milyar TL'yi bulan vergi ve prim borç yapılandırmasıyla ilgili yasa Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girererken AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, gelir, kurumlar, KDV, ÖTV, MTV, gümrük vergileri, emlak, çevre temizlik vergileri, ceza ve gecikme faizleri, prim borçları, köprü ve trafik cezaları, öğrenim kredisi borcu, kamunun kira alacakları, TOBB-TESK-Barolar Birliği aidatları, çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan borçları ile orman köylülerinin kredi boçlarının yasa kapsamında yapılandırılacağını bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin 31 Aralık 2020'ye kadar ilgili kurumlara başvurmaları gerektiğini söyledi.

 

Vergi ve prim borç yapılandırmasında sürecin başladığına dikkat çeken Başkan Ersan Aksu, "Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve onayıyla hükümetimiz tarihi bir adım daha attı. Dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde devletimiz, hem ekonomik olarak hem de tüm vatandaşlarının sağlığı ve refahı için bugüne kadar gerekli tüm adımları attı, atmaya da devam ediyor. 18 yıldır attığımız her adım da, yaptığımız her reformda, hayata geçirdiğimiz her projede ve sayısız yasa düzenlemesinde olduğu gibi daima milletimizi düşündük. Şimdi ise Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı yapılandırmalarından biri olarak hayata geçirilen bu düzenlemeden yaklaşık 4 milyon vatandaşımız faydalanabilecek.

Süreç kısa süre önce başlamasına rağmen vergi ve prim boçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlarımız vakit kaybetmeden başvurularını yapıyor. Bu düzenleme vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlıyor. Devletimizin şefkat ve yardımsever eli milletimizin üzerinden hiçbir zaman eksik olmadı" dedi.

AK Parti AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu Ersan Aksu Resmi Gazete TOBB TESK Barolar Birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER