Spor
Giriş Tarihi : 07-11-2022 11:22   Güncelleme : 07-11-2022 11:22

Bafra Mevlanaspor Durdulamıyor !

5 Kasım 2022 Cumartesi günü; saat 12.30'da Bafra suni Çim Saha'da, U16 maçında; Bafra'nın 2 güzide takımı Bafra Mevlana Spor ve Genç Bafra Spor karşılaştı.

Bafra Mevlanaspor Durdulamıyor !

Karşılaşma öncesi, her iki takım oyuncuları da sahaya " Kadına El Kalkmaz " yazılı pankartıyla sahaya çıktı ve seircilerden alkış aldılar.

Karşılaşmaya hızlı ve güzel başlayan Bafra Mevlana Spor; maçın 10 dakikasında Efe Yıldız'ın attığı golle 1-0 öne geçti.  Karşılaşmada istekli olan Bafra Mevlana Spor, 30. dakikada Efehan Büyükbektaş'ın kaydettiği golle skoru 2- 0 yaptı ve ik yarı bu sonuçla tamamlandı.

 İkinci yarıya da hızlı başlayan yene Mevlana Spor idi. Üst üste gol ve fırsat kaçırma yarışına giren Mevlana Spor oyuncuları; 40. dakikada rakip Genç Bafra Spor attığı golle skoru 2-1 yaptı.

Maçın 60. dakikasında; Muhammed durumu 3-1'e getiren golü kaydeti ve durum 3-1 oldu.                                                  

Karşılaşmanın son anlarında; Serkan Demirel'in attığı golle, skor 4-1 oldu ve aradaki fark tekrar 2' ye çıktı. Maç sonunda  Mevlana Spor Kulüp Başkanı " Ben onlara söyledim; Bafra Mevlana Mahallesi Bafra'nın en büyük mahallelerinden biridir diye. Bundan dolayı; burada birçok çocuğumuza spor yaptırma imkânı sağlıyoryz, ağıyacağız da inşallah.

Mahallemiz içerisinde bulunan bir halı sahamız var. Buranın yeri değerlendirilirse,ve hem Bafranın hem de Mevlana Spor'u ihtiyacı olan saha ve tesisi bize kazandırırlar inşallah  büyüklerimizden gerekli işlemleri yapmalarını bekliyoruz.

İşi var mahallelerde beraber Kemalpaşa şartlı Mevlana olmak üzere birçok mahallenin gençleri burada spor yapma imkanı olacak buradan ayrıca siyasi büyüklerimize sesleniyor bize bu konuda yardımcı olmalarını istiyoruz.

Mahalle sınırları içerisindeki bu tesisin değerlendirilmesi, sadece Mevlana Mahallesi değil ivarımızdaki komşu mahallelerimiz olan Kemalpaşa mahallesi ve İshaklı mahallesi'nin de çocukların ve gençlerin de burada spor yapma olanağı doğacağından bu bu konuda büyüklerimizin bize yardımcı olmalarını istiyoruZ."

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

                                                   

Recep YAZGANRecep YAZGAN