Boru Ağırlık Hesaplama Modelleri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Boru Ağırlık Hesaplama Modelleri
31.08.2022 18:52:53

 

Boru Ağırlık Hesaplama Modelleri

Boru Ağırlık Hesaplama için lüzumlu olan norm ebatları; borunun dış çapı, borunun uzunluğu ve kalınlığıdır. Aynı zamanda malzemenin özgül yoğunluğunun da bilinmesi gerekir. Bu ölçüler genel hatlarıyla mm cinsinden hesaplanır. Boru ağırlık hesaplamaları yapılarak boru ağırlık tabloları oluşturulur. Boru ağırlık hesaplama modelleri fiyatları oldukça uygundur. Boru ağırlık hesaplama modellerini kolayca satın alabilirsiniz.

Boru Ağırlık Hesaplama Modelleri Ne İşe Yarar?

Boru ağırlık hesabı modelleri ile her türlü malzemenin ağırlığını hesaplamak oldukça kolaydır. Dikişsiz çelik çekme borularından St 37 (E235), St 2 (E275), St 52 (E355) şeklinde kalitelerdeki ve öteki boru çeşitlerinin boru ağırlık (kg) hesabını yapabilirsiniz. Çelik boru hesaplama, boru profil ağırlığı için bilmemiz sevkiyat/taşıma aşamasında mühim avantajlar sağlar.

Boru ağırlık hesabı modelleri aracın ne kadar yük alabileceğini ve ne kadar yük kaldırabileceği mevzusunda yarar sağlamaktadır. Petrol ve Gaz Altı Borular, enerji sektöründe, sıvı yakıt istasyonlarında, petrol rafinerilerinde, bina içi organik gaz tesisatlarında, organik gaz çevrim santrallerinde ve benzeri birçok hatta kullanılmaktadır. Genel olarak ASME, API ve ASTM standartlarında ya da API 5B standartlarına uygun (Grade A, Grade B) dikişsiz çelik hat boruları tercih edilir. Bu borular toprak üstünde, toprak altında korumalı ya da korumasız olarak kullanılmakta olup uzun ömürlü ve güvenilirlik açısından oldukça iyidir. Boru ağırlık modelleri için https://hascelik.com/dikissiz-celik-cekme-borular/boru-agirlik-hesabi adresini tıklayabilirsiniz

Boru Ağırlık Hesaplama Modelleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri