Çakıcı’nın avukatı açıklama yaptı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çakıcı’nın avukatı açıklama yaptı
11.10.2020 05:50:54

 

Çakıcı’nın avukatı açıklama yaptı

Çeşitli medya kuruluşlarında Alaattin Çakıcı hakkında İstanbul Anadolu 6.Ağır Ceza Mahkemesinin 17 yıl hapis cezası verdiği haberleri üzerine Çakıcı’nın Avukatı Gökhan Kılıç bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Çakıcı’nın ifadesi alınmadan aleyhine tek bir delil olmaksızın hakkında tecziye kararı verildiğini belirtti.

Kılıç, söz konusu hükmün İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi yani istinafta götürüleceğini, burada dairenin kararının aleyhte olması durumunda ise kararı Yargıtay'a temyiz edeceklerini, yani hukuki sürecin devam ettiğini söyledi.

Dosya önce İstinaf Mahkemesi'ne taşınacak. Eğer Alaattin Çakıcı'nın cezası onanırsa, taraflar dosyayı Yargıtay'a taşıyabilecek.

Kılıç şöyle devam etti;

ALEYHİNE TEK BİR DELİL OLMAKSIZIN TECZİYE KARARI

Müvekkilim yargılama aşamasında gerek 18 hastalığının bulunması nedeniyle raporlu olduğundan ve gerekse Covid-19 pandemi şartları nedeniyle ifade verememiştir. Müvekkile ait rapor avukatları tarafından Sayın Mahkemeye ibraz edilmiş ve müvekkilin bir sonraki celse ifadesinin alınması talep edilmiş ise de Sayın Mahkeme süre vermemiş ve müvekkilin ifadesi alınmadan, aleyhine tek bir delil olmaksızın hakkında tecziye kararı verilmiştir.

Verilen söz konusu bu hüküm Sayın Mahkeme’nin gerekçeli kararının tebliği aşamasından sonra İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı’na müracaat edilerek istinaf edilecektir. İstanbul bölge adliye mahkemesinin ilgili Sayın Dairesi’nin kararının aleyhe olması durumunda söz konusu karar temyize tabi olduğundan Yüce Yargıtay’a temyize başvurulacaktır.

İstinaf ve temyiz incelemeleri aşamalarından sonra kararın onanması halinde kesinleşmiş olacak ve infazı söz konusu olacaktır.

alaattin çakıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER