CHP'li belediyelerde torpil yarışı tam gaz, Başkan Deveci İddiaları Kabul Etti
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP'li belediyelerde torpil yarışı tam gaz, Başkan Deveci İddiaları Kabul Etti
01.08.2019 13:32:29

 

CHP'li belediyelerde torpil yarışı tam gaz, Başkan Deveci İddiaları Kabul Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "liyakat" palavraları lafta kaldı. CHP'li başkanlar, belediyeleri akrabaları için gelir kapısına çevirdi. Son skandal Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi'nde yaşandı. Belediye Başkanı Cemil Deveci, eşinin yeğenini özel kalem müdürü olarak atadı.

CHP'li belediyelerde torpil yarışı tam gaz sürüyor. Samsun'un Atakum ilçe Belediye Başkanı CHP'li Cemil Deveci'nin özel kalem müdürü olarak eşi Gülay Deveci'nin yeğeni Merve Selin Cengiz'i 20 Nisan'da özel kalem müdürü ataması tepkilere neden oldu.

BAŞKAN İDDİALARI KABUL ETTİ

Konu ile ilgili konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, eşi Gülay Deveci'nin yeğeni Merve Selin Cengiz'i özel kalem müdürü olarak atadığı iddialarını doğruladı.

Deveci, "Evet, eşimin yeğeni avukat. Yüksek lisansın bitirmiş, iki dil bilen biri. Doktorasını da bitirmek üzere. Burası turizm bölgesi, yeğenimin İstanbul'da bürosu vardı, rica ettim bürosunu kapattırdım, turizm kentinde böyle bir özel kalem müdürü olur diyerek böyle bir atama gerçekleştirdim" dedi.

CHP'li başkanın bu "liyakat" kılıfı skandalı örtmeye yetmedi...

TORPİLDE YARIŞA GİRDİLER!

CHP'deki torpil skandalı Samsun Atakum'la sınırlı değil. 31 Mart'ta belediye seçimlerini kazanan birçok başkan, belediyeyi akrabaları için gelir kapısına çevirdi.

CHP'li Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, kayınbiraderi Kadir Çetindağ'ı belediye sosyal tesislerini bağlı olduğu Bağkent şirketine müdür yaptı.

OĞLUNU MÜDÜR YARDIMCISI YAPTI

Bayram öncesi 425 işçiyi 'tasarruf' diye işsiz bırakan Torbalı Belediye Başkanı Uygur'un kendisine 1.3 milyon liralık makam aracı aldığı ortaya çıktı. Uygur, özel şoförünü de süper yetkiyle başkan yardımcısı yaptı.

SÜLALE BOYU VURGUN

İzmir'in CHP'li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, meclis kararıyla belediye şirketi olan Karaburun Belediye Personel Ltd. Şti'ye müdür olarak atandı. Şirketten kendisine 7 bin 500 lira maaş bağlatan Erdoğan, tepkiler üzerine bu maaştan vazgeçtiğini açıkladı. CHP'li isim belediye bünyesinde hizmet veren 3 plajdaki tesislerin müdürlüğüne erkek kardeşinin oğlu olan üniversite öğrencisi Derya Girgin'i getirdi. CHP'li başkan yine halasının kızı Yıldız Sedef'i de belediyenin halkla ilişkiler müdürü olarak göreve getirdi. Mevcut muhasebe müdürünün de görevine son veren Erdoğan'ın bu göreve de eşinin akrabası Handan Kalalı'yı yerleştirdiği ortaya çıktı.

BELEDiYEYE KUZEN SEKRETER

İzmir'de Selçuk Belediye Başkanlığı koltuğunu AK Partili Dahi Zeynel Bakıcı'dan devralan CHP'li Filiz Ceritoğlu Sengel, işe 'siyasi intikam' almakla başladı. Seçim meydanlarında 'Ben de bir anneyim' diyen Sengel, önemli bölümü kadınlardan oluşan 15 personeli başka birimlere sürdü. Ardından CHP'li Başkan Sengel, kuzeni Oya Ceritoğlu'nu Selçuk Belediyesi'ne sekreter olarak görevlendirdi..

AMCA ÇOCUĞUNUN EŞİNE ÇİFTE MAKAM

İzmir'in Menderes Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Kayalar, eski başkan Bülent Soylu'nun özel kalem müdürü Yavuz Selim Aktaş'ı görevden alarak yerine amcasının oğlunun eşi, eski belediye çalışanı Nuriye Kayalar'ı getirdi. Kayalar aynı zamanda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görevini yürütüyor. Ayrıca CHP'den Menderes Belediye Başkan aday adayı olan Mesut Taşdemir de Park Bahçeler Müdürü oldu. CHP Menderes İlçe Başkanı Gizem Candaş'ın da belediye şirketinin başına getirildiği iddia edildi.

SEYHAN'DA DAMAT TORPİLİ

Adana'nın CHP'li Seyhan İlçe Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, emekli albay olan damadı Erkan Şenyurt'u özel kalem müdürü yaptı. Haziran ayındaki meclis toplantısında alınan kararla Başkan Akay'ın damadını özel kalem müdürü olarak ataması büyük tepkilere neden oldu..

KARDEŞİNİ YANINDAN AYIRMIYOR

Karabük'ün Safranbolu Belediye Başkanı CHP'li Elif Köse, erkek kardeşi Zafer Köse'yi özel kalem müdürü olarak atadı. Elif Köse, başkanlıktan önce mimarlık yaparken kardeşi de aynı büroda çalıştığı öğrenildi..

DAİRE BAŞKANI YEĞEN

CHP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, öz yeğeni Celal Böcek'i Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak atadı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve şirketlerinden yaklaşık 100 kişinin işten çıkarıldığı, yaklaşık 50 kişi sürgün edildiği ve 3 bin 768 üyenin sendikadan zorla istifa ettirildiği iddia ediliyor..

İŞÇİLERİN EKMEKLERİYLE OYNADILAR

31 Mart öncesi kimsenin ekmeğiyle oynanmayacağının sözünün verilmesine rağmen CHP'li belediyelerde binlerce işçi kapının önüne konuldu.

NOTER TASDİKLİ KAĞIT DAĞITMIŞTI

Yerel seçimlerde CHP'ye geçen Bolu Belediyesi'nde de işçi kıyımı yaşandı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, seçim sürecinde "İşçi çıkarmayacağım" sözü verip noter tasdikli kâğıt dağıtmıştı. Başkan seçilmesiyle birlikte 97 işçiyi işten attı, baskı yapılarak onlarcasının yerleri değiştirildi. İşçiler uzun bir süre belediye binası önünde oturma eylemi yaptı.

SMS'LE ÇALIŞANLARI KAPININ ÖNÜNE KOYDU

Adana'nın CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, göreve geldikten kısa bir süre sonra 1750 işçinin çıkarılması talimatını verdi. İşçiler bu durumu, gece cep telefonlarına gelen mesajlarla ya da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın iletişim hattı olan Alo 170'ten öğrenebildi. İşten çıkarılan çalışanların, 'işsizlik maaşı' alamaması içinde İş Kanunu'nun 29. maddesi devreye konuldu.

ANTALYA'DA 100 İŞÇİ KOVULDU

CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi de, çalışanları sindirmek için elinden geleni yaptı. Belediye Başkanı Muhittin Böcek, göreve geldikten sonra 100 işçiyi kapının önüne koydu. Bununla yetinmeyen Böcek, 100'den fazla işçiyi de sürgün etti. Hizmet-İş üyesi 3 bin 768 kişi ise zorla istifa ettirildi.

Takvim

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER