Dost Sosyal Bilimler Akademisi Başvuruları Başladı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Dost Sosyal Bilimler Akademisi Başvuruları Başladı!
26.11.2021 17:31:24

 

Dost Sosyal Bilimler Akademisi Başvuruları Başladı!

Dost Sosyal Bilimler Akademisi 2021-2022 Eğitim Dönemi başvuruları başladı.

Samsun’un eğitim ve kültür alanındaki önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Dost Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin (DOSTDER) Sosyal Bilimler Akademisi yeni dönem kayıtlarına başladı. Sekiz hafta sürecek akademi eğitiminde öğrenciler bir zorunlu giriş semineri (Sosyal Bilimlere Giriş) ile seçecekleri okuma grupları ve atölye çalışmalarına katılabilecekler.

Akademiye lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenciler 24 Kasım-15 Aralık tarihleri arasında internet üzerinden (aşağıdaki linkten) veya dernek merkezinden başvuru yapabilecekler.

http://www.dostder.org.tr/index.php?page=haber&id=729

DOST SOSYAL BİLİMLER AKADEMİSİ HAKKINDA

2013-2014 eğitim sezonundan itibaren, mülakat ile seçilen lisans ve lisansüstü düzeyi öğrencileriyle, Tarih, Sosyoloji, İslami İlimler, Hukuk ve Siyaset, Davranış Bilimleri, Edebiyat, Felsefe ve İktisat disiplinlerini içeren sekiz ana başlıkta eğitimler yapmıştır. 2017-2018 eğitim yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak yürütülen “ ‘Beş Şehir’in Peşinde Yazarlık Okulu” projesi kapsamında, Ahmet Hamdi Tanpınar merkezli gelenek, şehir ve modernizm okumaları gerçekleştirilmiştir.

Dost Sosyal Bilimler Akademisi’nde 2020-2021 eğitim döneminden itibaren değişen sosyoloji, ihtiyaç ve ilgiler göz önünde bulundurularak yapılan düzenleme sonrası; Mimarlık ve Felsefe, Koşulsuz Tarih Okumaları, Kavram Sosyolojisi, Düşünce Tarihi, Sosyal Bilimlere Giriş ve Dil Öğrenme Yolları başlıklarını içeren seminer, okuma grupları ve atölye dersleri işlenecektir.

 

 

Dost Sosyal Bilimler Akademisi Başvuruları Başladı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER