FETÖ'nün Dişçisi’ne Doktora Yaptırmış!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
FETÖ'nün Dişçisi’ne Doktora Yaptırmış!
16.05.2023 12:11:49

 

FETÖ'nün Dişçisi’ne Doktora Yaptırmış!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin döner sermayeden yönetici payı adı altında fahiş ek ödeme alan yönetim kademesinin FETÖ'nün Dişçisi olarak ün yapan ve sonradan itirafçı olan Ali İlker Baştan’a Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Dekanının öğrencisi olarak doktora yaptırdığı yeniden gündeme geldi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Cerrahi anabilim dalında Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı’nın öğrencisi olarak doktora yapan Ali İlker Baştan, doktorasını Nisan 2022’de tamamladı.

Baştan’a okula hiç gelmeden doktorasını tamamlattırıldığı da iddia edildi.

Ali İlker Baştan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Üsküdar Çengelköy'deki özel diş kliniğinde gözaltına alınmıştı.

Baştan, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamada 29 Mart 2018'de "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapisle cezalandırıldı ve ev hapsiyle tahliye edildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 15 Eylül 2021'de yeniden görülmeye başlanan davada sanık Baştan, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanma kapsamında ifade vererek inkar yolunu seçmişti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi döner sermayesini;

Dekan 108 bin, dekan yardımcısı 105 bin, başhekim 103 bin, başhekim yardımcısı 98 bin lira ek ödeme adı altında aralarında paylaşan yönetim kademesinin fakültede çalışan hekimlere ise yalnızca 3-5 bin arasında ek ödeme dağıttıkları ortaya çıkmıştı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Özkan, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Şen Tunç, Başhekim Prof. Dr. Cihan Bereket, Başkekim Yardımcısı Prof. Dr. Uğur İnan’dan oluşan yönetici kadronun aylık toplam 400 bin Lira aldığı belirlenmişti.

İSTİFALARI BEKLENİYORDU AMA…

​On Dokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde yöneticiler yönetici payı adı altında çok yüksek ek ödeme aldıkları haberimizin ardından gelen tepkiler üzerine yönetici kadrosunun istifa etmeleri bekleniyordu ama istifa etmediler.

MUHAKKİK ATANDI

Haberimizin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü Rektör Yardımcısı Mahmut Başoğlu’nun muhakkik olarak tayin ederek konunun araştırılıp soruşturma başlatmıştı.

Önümüzdeki günlerde haber merkezimize ulaşmasını beklediğimiz muhakkik soruşturma raporu sonuçlarını kamuoyu ile paylaşacağız.

FETÖ'nün Dişçisi’ne Doktora Yaptırmış!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Selim     0000-00-00 Orada haber olan bir Müslüman kimlikli, şahsiyetli biri olsaydı ya da ak partili bir kişi olsaydı ayaklanma çıkmıştı, yönetim olaya hemen müdahale etmiş hepsi bir bir görevden alınmıştı,
Akasya Sever     2023-05-17 Parayla ısmarlama haber yapan ve kendini haber sitesi sanan Akasyam hayırdır bu arkadaşları karalamak için kim para veriyor size? Yazacak bir şey bulamayıp aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp yazıyorsunuz.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri