Fetö’yü ve Deccali Tanıma Rehberi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Fetö’yü ve Deccali Tanıma Rehberi
17.10.2020 06:49:24

 

Fetö’yü ve Deccali Tanıma Rehberi

Fetullahçı Terör Örgütüne ( FETÖ’ye) mensup olanları tanımak aslında çok zor olmamakla birlikte İslami kuralları ve ahlaki ölçüleri dikkatle incelediğimizde bu dehşetli yapıyı tanımak kolaylıkla mümkün olmaktadır. Aslında ahir zamanda zuhur edecek Deccal ile ilgili hadislerde de bazı özellikler zikredilmiş olup Müslümanlar uyarılmıştır. Burada önemli olan 15 hususu dile getirmeye çalışarak FETÖ ve Deccali tanımaya çalışalım:

  1. Zekâtın ruhunu tahrip ederek ve mü'minlerin hayır-hasenat hislerinin üzerine çöküp sömürerek kendilerine ekonomik rant oluşturmuşlardır. Para ve hediye kabul etme konusunda ise gerçek İslam âlimlerinden farklı bir hayat sürmektedirler.
  2. Kuran'a ve akla aykırı işlerine "hikmet" diyerek aldatırlar. Karanlık işler çevirmek için hikmet kavramını istismar ederler. Oysa hikmet, Kur'an'da akla "dine uygun, sağlam işler" için kullanılır.
  3. Başörtüsünü hafife alarak kadınlarımızın başlarını açmalarını teşvik etmişlerdir. Başörtüsü takmak için mücadele veren kızları aşağılamışlardır. Günaha girdiği apaçık ortada olan kızlarımızı yerlere göklere sığdıramamışlardır. Bu yönden memur ve bürokrat olup da örtülü kimseye müsaade etmeyen Feto ve örgütünü tanımak çok da güç değildir. Hâlbuki bu yöntem nedeni ile bir çok kadın sırf bu yüzden bunalıma düşüp ağır hastalıklara düçar olmuştur. 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER