Hizmet Binası Yapmayacağız Personeli Evden Çalıştıracağız!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hizmet Binası Yapmayacağız Personeli Evden Çalıştıracağız!
17.09.2022 13:18:31

 

Hizmet Binası Yapmayacağız Personeli Evden Çalıştıracağız!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Büyükşehir Belediye binasını yıkacaklarını, yerine de yeni bina yapmayacaklarını açıkladı.

 

Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Karar Toplantısı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda yapıldı. 41 gündem maddesinin görüşüldüğü ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in başkanlık yaptığı toplantıda ilgili komisyondan gelen maddeler karara bağlandı.

VATANDAŞIN BELEDİYE BİNASINA GELMESİNE GEREK KALMAYACAK

Gelişen teknoloji ile birlikte fiziki mekanların önemini kaybedeceğini ve belediye binası yanındaki binayı yıkacaklarına belirten Demir şöyle devam etti;

'Bu sene Büyükşehir Belediyesi Binası yanındaki binayı yıkacağız. Şu anda TSO'nun ve İlkadım Belediyesi'nin boşalttığı yeri kiraladık. Bir de Cedit'te kiralama yaptık. 1,5 ay içerisinde taşınacağız ve taşınınca orayı yıkacağız. Bazıları yeni bir belediye binası inşa etmeyi düşünüp, düşünmediğimizi sordular. Makro Market'in orayı de sordular. Hayır düşünmüyoruz. Çünkü bilgi teknolojileri o kadar hızlı gelişiyor ki bizim vatandaş ile belediyenin hiçbir irtibatı kalmayacak. Hiçbir vatandaş fiziki olarak belediye binasına gelmesine ihtiyaç olmayacak. Hatta yakın gelecekte biz bir kısım personeli evden çalıştıracağız. Bina ve fiziki mekan ihtiyacı hızla azalıyor. Bir kısım kuruluşlar bu çalışma modeline geçti. Vatandaş mesaisini evden yapıyor. Böylece fiziki mekandaki bir sürü maliyetten kar elde ediliyor. Biz buraya doğru geçiyoruz. Bunu kavramak lazım. Fiziki alanı şimdilik inşa etmiyoruz. Zaruri olarak projelendirme ve ekip çalışmasını zaruri kılan alanlarla ilgili fiziki alana ihtiyaç duyulacak. Bunun dışında duyulmayacak. Mesela bilgi işlemde çalışan arkadaşların fiziki alana ihtiyacı olmayacak. Bazı personellerin belediyeye gelerek masadan çalışma ihtiyacı şu anda bile ortadan kalktı aslında. Nereye gittiğimizi bilelim. Yerel yönetimler olarak bilgi teknolojilerini en üst düzeyde kullanan belediyeler olmak zorundayız”

Hizmet Binası Yapmayacağız Personeli Evden Çalıştıracağız!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ağsarlı çepni     0000-00-00 Hangilerini? Torpille aldıklarını mi? Yoksa kibirli suleyman efendinin aldıklarını mi? Millete bari umut vermeyin. Yok insan kaynakları birimimiz var cv leri değerlendiriyoruz diye. Bir telefonla adam aliyorsun. Şalpazarlı olmaktan utanıyorum sizi görünce.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri