Samsun Haber
Giriş Tarihi : 15-04-2024 15:05

İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz Kimdir

1964 yılında Terme'de dünyaya gelen İhsan Kurnaz, ilkokul eğitimini Terme Orta Söğütlü Köyü'nde tamamlamıştır.

İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz Kimdir

Lise eğitimini ise Samsun Terme İmam Hatip Lisesi'nde almıştır. İşletme Fakültesi'nden 1990 yılında mezun olan Kurnaz, eğitim hayatına olan bağlılığı ve başarısıyla dikkat çekmiştir.

1999 yılına kadar çeşitli kuruluşlarda muhasebe ve finans müdürlüğü gibi önemli pozisyonlarda görev yapan İhsan Kurnaz, 1999 yılında kendi Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik bürosunu açarak kendi iş hayatına adım atmıştır. 2013 yılında Bağımsız Denetçi unvanını kazanarak iş dünyasındaki kariyerini daha da güçlendirmiştir.

2002 yılında AKP'ye katılan İhsan Kurnaz, aktif siyasete atılarak partinin Samsun Merkez Gazi Belde kurucu başkanlığına atanmıştır. Altı yıl süreyle başarıyla yürüttüğü bu görevin ardından, 2008 yılında İlkadım İlçesi Kurucu Başkanlığı'na getirilmiş ve 2014 yılına kadar İlkadım İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

İhsan Kurnaz, sadece siyasetle değil aynı zamanda toplum hizmetine olan katkılarıyla da bilinir. 2015 yılında yapılan genel seçimlerde İl seçim koordinasyon başkan yardımcılığı ve 2017 anayasa değişikliği referandumunda İl seçim koordinasyon başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunarak partisine değerli katkılarda bulunmuştur.

İhsan Kurnaz, siyasi ve iş dünyasındaki başarılarıyla dikkat çeken bir isim olmaya devam ediyor. Şehri için yapıcı ve kalkınmaya yönelik çalışmalarıyla bilinen Kurnaz, hem siyasette hem de iş dünyasında önemli bir lider olarak kabul edilmektedir.

adminadmin