KADEM Trabzon Temsilciliği açıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
KADEM Trabzon Temsilciliği açıldı
06.07.2015 20:30:29

 

KADEM Trabzon Temsilciliği açıldı

TRABZON (AA) - Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu Başkanı Sare Aydın Yılmaz, KADEM'in, sadece kadını ilgilendiren dernek olmadığını belirterek, "Referansını manevi ahlaki değerlerden alan bir derneğiz" dedi

TRABZON (AA) - Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu Başkanı Sare Aydın Yılmaz, KADEM'in, sadece kadını ilgilendiren dernek olmadığını belirterek, "Referansını manevi ahlaki değerlerden alan bir derneğiz" dedi.

Yılmaz, Ortahisar ilçesinde Kahramanmaraş Caddesi'ndeki KADEM Trabzon Temsilciliğinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, 8 Mart 2013'te kurulan derneğin etkin çalışmalara imza attığını vurguladı.

KADEM'in, kadınların sosyo-ekonomik ve kültürel açıdan güçlenmesini isteyen dernek olduğunu ifade eden Yılmaz, "KADEM, sadece kadını ilgilendiren dernek değildir. Biz referansını manevi ahlaki değerlerden alan bir derneğiz. Dolayısıyla bize göre, kadının erkeğe, erkeğin de kadına emanet edildiği şiarın mensuplarıyız" diye konuştu.

Yılmaz, toplumu kalkındırmak, sosyal adaleti gerçekleştirmek, aile içinde huzuru ve barışı tesis etmek için kadın ve erkeği, yan yana yürüyen ve birbirini tamamlayan iki farklı birey olarak ele aldıklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Bu toplum hepimizin, çocuğu büyütmek hepimizin. Biz kadını ve erkeği ile yan yana yürüyebildiğimiz sürece huzuru ve barışı tesis edebiliriz. KADEM belki isminde kadın ve demokrasi taşıyor ama zannetmeyin sadece kadınları ilgilendiren bir dernek. Biz aileyi ayakta tutan esas kişi olan kadınları güçlendirmeyi hedefleyen derneğiz. Ailenin güçlenmesi erkeğin, çocuğun ve toplumun güçlenmesidir."

Yılmaz, Türkiye'yi yasa boğan Özgecan'ın annesi ve babası ile geçen hafta iftar programında bir araya geldiklerini anımsatarak, "Bu olayların yaşanmaması için kadına yönelik şiddetle mücadele için de KADEM var" dedi.

KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan ise KADEM'in 11'inci temsilciliğini Trabzon'da açtıklarını söyledi.

Erdoğan, Türkiye'de yepyeni bir kadın hareketi olan KADEM'in, Anadolu'nun dört bir tarafına yayılarak, kadınların sorunlarına bizzat sahadan çözüm aradığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Kadınlarımızın hak ihlallerine karşı mücadele etmek, onların demokrasiye etkin katılımını sağlamak için çalışırken dışarıdan iten ve baskın kavramlarla değil, kendi medeniyet dünyamızdan aldığımız güçle hareket ediyoruz. Bu yolda kadim bir medeniyete, kozmopolit bir kültüre ev sahipliği yapan Trabzonumuza KADEM ayrı bir renk katacaktır."

AK Parti Trabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu ve Adnan Günnar, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile Yılmaz ve Erdoğan, yapılan duanın adından dernek binasını gezdi.

Yılmaz ve Erdoğan, ayrıca Avrasya Üniversitesinin Yomra Yerleşkesindeki "Şehitlik Anıtı"nı da ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Aşkın Asan, Yılmaz ve Erdoğan'a anıtla ilgili bilgi aktardı.

KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan KADEM Başkanı Sare Aydın Yılmaz KADEM Trabzon Temsilciliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER