Mevlana İdris Hakk’a Yürüdü
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mevlana İdris Hakk’a Yürüdü
07.06.2022 09:49:38

 

Mevlana İdris Hakk’a Yürüdü

Çocuk edebiyatının önde gelen isimlerinden, yazar ve şair Mevlana İdris Zengin Hakk’a yürüdü.

Geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle bir süredir Kahramanmaraş’ta bir hastanede tedavi gören Mevlana İdris Zengin emaneti teslim etti.

Zengin’in vefat haberini kardeşi Salih Zengin sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu:

“Ah, yazmak ne zormuş! Müslüman, insan, şair, yazar ve çocukların dostu, sevgili abim Mevlâna İdris bu gece K.Maraş'ta tedavi gördüğü hastanede Rabbine kavuştu.

Allah'ım onu meleklerle karşılayıp cennet bahçelerinde ağırlasın. Acımız tarifsiz.. Hepimizin başı sağolsun. Dua, dua, dua!”

Hayal Dükkanı, Çınçınlı Masal Sokağı, Sufi ile Pufi, Vay Canına gibi çocuk kitaplarıyla tanınan, birçok dergi ve gazetede şiir, hikaye ve deneme kaleme alan Mevlana İdris Zengin, bir süre önce geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Kalp ameliyatı geçiren Zengin'in yoğun bakımda tedavisi devam ediyordu.

MEVLANA İDRİS KİMDİR?

Yazar ve şair Mevlana İdris Zengin 1966 yılında Kahramanmaraş'ta dünyaya geldi. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Şiir, hikaye ve denemeleri birçok dergi ve gazetede yayımlandı. Çocuk edebiyatı alanında birçok sevilen esere imza attı. Bazı masalları çizgi filme uyarlanarak televizyonda yayınlandı.

Mevlana İdris Zengin'in Çınçınlı Masal Sokağı, Hayal Dükkanı, Dondurmalı Matematik, Korku Dükkanı, Kirpiler Şaka Giymez, Ütüsüz Ayakkabılar, Tuhaf Adamlar gibi eserleri bulunuyor. Zengin, üç erkek çocuk babasıydı.

mevlana idris çocuk edebiyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım