Pkk Perişan Olsun, Devletimiz Var Olsun
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Pkk Perişan Olsun, Devletimiz Var Olsun
22.02.2021 09:30:36

 

Pkk Perişan Olsun, Devletimiz Var Olsun

Şehit Sungur'un annesi Şirin Sungur, Kürtçe seslendi: Türkiye oğlumu kurtarmak için çok çabaladı. Allah devletimizi var etsin. Allah bizim hakkımızı alsın, onları (PKK'yı) perişan etsin.

'AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR'

Sungur ailesi, Siirt'teki evlerine büyük bir Türk bayrağı astı. Kürtçe açıklamalar yapan Anne Sungur, PKK'nın hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını söyledi. HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oğlu için eylem yaptığını söyleyen anne, “Oğlumu kaçırmaya ne hakları vardı” dedi.

 

'BU BAYRAK BİZİM BAYRAĞIMIZ'

Oğlunu 6 yıldır beklediğini söyleyen anne Sungur, "Allah devletimizi var etsin. Bu bayrak bizim bayrağımızdır. Allah Türkiye'yi başımızda eksik etmesin. Türkiye onları kurtarmak için çok çabaladı ama olmadı. Allah bizim hakkımızı alsın, onları perişan etsin." ifadelerini kullandı.

 

Gara'da terör örgütü PKK tarafından alıkonularak şehit edilen 13 Türk vatandaşından jandarma er Süleyman Sungur'un annesi Şirin Sungur, "Allah devletimizi var etsin. Bu bayrak bizim bayrağımızdır. Allah Türkiye'yi başımızda eksik etmesin. Türkiye onları kurtarmak için çok çabaladı ama olmadı" dedi.

 

Şehit jandarma er Sungur'un merkez Barış Mahallesi'nde yaşayan ve evlerine büyük bir Türk bayrağı asan ailesine taziye ziyaretleri sürüyor. Anne Şirin Sungur, Kürtçe yaptığı konuşmada, terör örgütü PKK'nın hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını söyledi. Sungur, oğlunu terör örgütünden kurtarmak için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri ile eylem yaptığını belirterek, "Allah hakkımı bırakmasın, hakkımı onlardan alsın. Oğlumu sağ olarak vereceklerini bekliyorduk ama ölüsünü verdiler. Oğlumu kaçırmaya ne hakları vardı? Çok çabaladım ama oğlumu bırakmadılar" diye konuştu.

Kaynak: Aydınlık

Pkk Şirin Sungur HDP Kürtçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER