Samsun’ Da Okullar Arası Gönül Köprüleri Kuruluyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’ Da Okullar Arası Gönül Köprüleri Kuruluyor
13.01.2022 16:49:21

 

Samsun’ Da Okullar Arası Gönül Köprüleri Kuruluyor

Samsun İl Millî Eğitim Müdürlüğünce kardeşlik ve dayanışma ruhunu tüm eğitim kurumlarında yaşatmak, okullarda birlikte hareket etme bilincini pekiştirip eğitime yeni bakış açıları kazandırmak amacıyla oluşturulan “Günebakan Okullar” projesi, Samsun’daki bin 36 okulda aynı anda uygulanmaya başlandı.

Projede planlanan sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, öğrencilerin ideal kişilik ve davranış özellikleri kazanmasına yardımcı olurken kurumlar arası oluşacak dayanışma ve kardeşlik bağı sayesinde de sorunların daha kolay çözüme kavuşması hedefleniyor.

 

26 Kasım 2021’de valilik onayı ile başlayan projede kardeş okul eşleştirmeleri 10.01.2022 Pazartesi günü tamamlandı. Okul yöneticileri Samsunomgep.meb.gov.tr internet sayfasından kardeş okul eşleştirmelerini öğrenerek belirtilen iş takvimi doğrultusunda kardeş okulların yapacakları çalışmaları bu sistem üzerinden yürütecek. Proje kapsamında; kitap okuma çalışmaları, çevreye duyarlılık faaliyetleri, huzurevi ziyaretleri gibi gönüllülük faaliyetleri, sera ve bahçe çalışmaları, akıl ve zekâ oyunları, satranç turnuvaları, geleneksel çocuk oyunları, futbol, voleybol, basketbol maçları, kodlama etkinlikleri, sinema ve tiyatro etkinlikleri gibi birçok alanda kardeş okullar birbirleriyle etkileşim halinde olacaktır.

Öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçların yanı sıra manevi değerler gözetilerek hazırlanan “Günebakan Okullar“ projesi hem Samsun hem de tüm Türkiye için adından çok bahsettirecek güçlü bir proje olarak önümüzdeki günlerde faaliyetlerine devam edecektir.

Samsun’ Da Okullar Arası Gönül Köprüleri Kuruluyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER