Samsun’da Sağlık Sistemi Üzerinden Ak Parti’ye Komplo!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Sağlık Sistemi Üzerinden Ak Parti’ye Komplo!
01.07.2022 10:26:30

 

Samsun’da Sağlık Sistemi Üzerinden Ak Parti’ye Komplo!

Ak Parti’nin Türkiye’de gerçekleştirdiği Sağlıkta Devrim hareketi Samsun’da bir kısım yönetici, doktor ve sağlık çalışanı tarafından bilerek ve isteyerek planlı bir şekilde sabotaja maruz bırakılıyor.

VATANDAŞIN BU MAĞDURİYETİNİ SİYASETÇİLER GÖRMEZDEN GELDİ!

Samsun'da kamu hastanelerinde günlerdir devam eden sistem arızası nedeniyle vatandaşların mağduriyetine AK Parti il yönetiminden herhangi bir tepki gelmedi.

Hastanelerdeki sistem arızaları nedeniyle randevu alan vatandaşlar muayene olamadı.

Arıza sonucu randevu alan hastaların tedavi işlemleri yapılamaması nedeniyle hastanelerde oluşan kuyruğa AK Parti il yönetimi sadece sessiz kaldı.

SİYASET BUNU NEDEN GÖRMEZ

Samsun’da devlet hastanelerinin Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Pazartesi sabahı arızalandı.

Pazartesi öğlen sistem yeninde aktive edildi fakat ciddi bir yavaşlama olduğu için sistem yeniden devreden çıkarıldı.

Salı yeniden devreye alınan HBYS bir araya yüzde 90 seviyesine çıkmasına rağmen yine randıman vermedi ve kuyrukların eritilmesini sağlayamadı.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü yeni HBYS sistemini yüklemek için sistemi komple devre dışı bırakınca hastanelerde kuyruk yoğunluğu iyice arttı.

Gelen bilgiye göre sistemin tam anlamıyla beceriksizlik sonucunda takip edilmediği için arıza verdiği, üç yedek sistemin de zamanında devreye sokulmadığından vatandaşa günlerdir mağduriyet yaşatıldığı öğrenildi.

Samsun’da sağlık yönetiminin beceriksiz ve bilgisizlik sebebiyle sürekli gündemde olan hantal yapısı bir türlü Ak Partili siyasetçilerin gündemine gelemiyor.

Samsun’da devlet hastanelerindeki sistem arızaları hemen hemen iki yılda bir vatandaşlara mağduriyet yaşatıyor.

Samsun’daki bu sistem arızalarının AK Parti’nin oyunu düşürmek için hayata geçirilen bir komplonun parçası ve devamı olduğu iddia edilirken AK Parti siyasetçilerinin bu duruma ses kalmaları da olaya tut ve biber ektiği söyleniyor.

 

Samsun’da Sağlık Sistemi Üzerinden Ak Parti’ye Komplo!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Erol Mesut     0000-00-00 Yeni haber biletleri kesilmiş İnşallah tez zamanda
Erol erol     0000-00-00 Donanım damı sistemde mi hala arıza bulunamadı Hasta mağduriyeti devama edecek gözüküyor Bir de milyonlarca fatura kayıpları ne olacak E.Ö. Bu işin asıl sorumlusudur hala o koltukta nasıl oturuyor Yazık sağlık kenti Samsun’umuza çok yazık Allah’ını seven şu işe bir el atsın
İbrahim Aydın     2022-07-02 Sistem arızası tabiiki olabilir.Ama bu sıklıkla değil elbette.Ve olayın çözümünde bu kadar acemice müdahale ederek,artık tamamdır yüzde doksan çözüldü yarın sistem işler hale gelecek diye en yetkili ağızdan açıklama yapıp arızanın hala devam etmesi şaşılacak şey.İnşaallah arıza giderilirde vatandaşlar olarak bizlerde hastanedeki işlerimizi görebiliriz.
samsunlu     2022-07-02 milyonlarca liraya veri merkezleri kuruldu hatta oda yetmedi yedeği kuruldu o da yetmedi işten anlamayanlar bilişimci UZMANı yapıldı. SONUÇ sistem çöktü bir haftadır hastane çalışmıyor! izahı olmayan işin mizahı oluyor maalesef. Samsun bu kadar vasıfsızlığı hak etmiyor. Bu işi düzeltmeyen siyasilerede yazıklar olsun, ihanet ediyorsunuz milyonluk yatırımlara.
samsun55     2022-07-02 1 haftadır karadenizin en büyük hastaesinde sağlık hizmeti verilemiyor, şehir dışından gelen 100 lerce hasta perişan ama gelin görün ki ortada ne kriz yönetimi var nede sahada olan yetkililer. samsun bu kadar boş vermişliği, sorumsuzluğu hak etmiyor. ak Parti samsun yönetimi olayların farkında bile değil. akşama kadar hastaneye her gelen hükümete kızgın ve dargın şekilde ayrılıyor. yazık ediyorsunuz milyonluk yatırımlara!
At gözlüklü yobaz     0000-00-00 Atadıkları yetkililer sistemin bu durumdan başka işleyişi olmadığına ikna etmişlerdir siyasi erkleri bundan emin olun ama öte yandan yapacaklarını da yapmışlardır siyaset makamı çökmüş iflas etmiş kontrol elinden kaçmış çünkü hepsinin aklında milletvekili olmak yatıyor etliye sütlüye karışmayalım mantığıyla haret ettikleri için kendi ayaklarına sıktıklarının farkında değiller etraftan haberleri yok etraflarındaki goy goycular gözlerini kör etmiş ...
Mesut     0000-00-00 Müdür,6 +1 masanın bir ayağı olan temelci.sol kolu e.,6+1 masanın diğer ayağı meralci.adamlar şehir için değil,kendileri için çalışıyor.müdür Samsun üniversitesine geçip,dekan olmak istiyor.e.,şehir hastanesi bitince orada Müdür olurum diyor.umurlarinda mi sanıyorsunuz Akparti,Tayyip Erdoğan.Bunlari bu şehre getirip de günlerdir halkın çile cekmesine neden olan baş saadetli vekil a.d'ye hakkımız haram olsun
Biraz bilgide benden Erol     0000-00-00 Ruh sağlığı hastanesine 11-12 milyon yatırım yapılarak yedek sistem odası kuruldu Neden aktif hale getirilmedi Böyle sorunlarda hazır olması gerekmezmiyd Vatandaş mağdur mağdur
Kral Çıplak     2022-07-01 Sürekli olarak basında kendi reklamını yaparak gündemde kalmaya çalışan İl Sağlık Müdürü ve bu işin tek sorumlusu olan yaveri Erol ne yapıyor. Her fırsatta Samsun'un Sağlık kenti olduğunu söyleyen siyasetçiler bu durumu neden görmezden geliyor. Görmüyorlar mı Samsun'da sağlık hizmetlerinin yerlerde sürünmesinin sorumlusu F.K ve A.D nin inatları yüzünden memleketin sırtına kambur kalan, son derece beceriksiz Sağlık müdürü ve etrafına topladığı avenesi değil mi.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri