SAMÜ Düsam Faaliyetlerine Hiz Kesmeden Devam Ediyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SAMÜ Düsam Faaliyetlerine Hiz Kesmeden Devam Ediyor!
28.02.2022 16:24:38

 

SAMÜ Düsam Faaliyetlerine Hiz Kesmeden Devam Ediyor!

Çevrim içi ve yüz yüze yaptığı programlarıyla dikkat çeken merkez, 20. yüzyılın en önemli tarihçilerinden Marshall Hodgson'ın eserlerinin tartışılacağı kolokyum ile Mart ayı etkinliklerine başlıyor.

Dr. Zahit Atcıl, Dr. Ertuğrul Ökten ve Çevirmen Berkay Ersöz'ün katılacağı kolokyum 3 Mart Perşembe akşamı saat 20.00’de çevrim içi olarak gerçekleşecek. Ayın dikkat çeken diğer çevrim içi etkinliklerinde 9 Mart tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nden Dr. Halef Cevrioğlu ’30 Yıl Savaşları ve Osmanlı Diplomasisi’, 17 Mart tarihinde Dublin Trinity College’den Dr. Murat Şiviloğlu ‘Osmanlı İmparatorluğu ve İrlanda Meselesinin Ortaya Çıkışı’, Oslo Üniversitesi’nden Dr. Alperen Topal ‘Ziya Gökalp’, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nden Dr. Agah Hazır ise ‘Türkiye-İngiltere Dini Kurumlar Karşılaştırması’ üzerine konuşacak.

Merkezin bu ay eğitim amaçlı yüz yüze sinema gösterimlerinde ise Mississippi Yanıyor (Mississippi Burning), Hotel Rwanda ve Cinayet Günlüğü (Salinui chueok) gibi önemli filmler yer alacak.

Düşünce, kültür ve sanat sahalarındaki temel ve güncel konuları ulusal ve uluslararası entelektüel çevrelerle tartışmaya açan bir platform olan DÜSAM’ın programları hakkında ayrıntılı bilgiye https://dusam.samsun.edu.tr adresinden ulaşılabilir, kaçırılan programlar ise merkezin YouTube kanalından izlenebilir.

 

SAMÜ Düsam Faaliyetlerine Hiz Kesmeden Devam Ediyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER