Yazar Mehmet Alagaş vefat etti
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yazar Mehmet Alagaş vefat etti
12.03.2021 09:26:25

 

Yazar Mehmet Alagaş vefat etti

Aort damarında oluşan yırtık nedeniyle ameliyat edilmesinin ardından yoğun bakıma alınan Alagaş,tedavi gördüğü hastanede fani dünyadan ahirete irtihal etti.

İnsan Dergisi kurucusu Yazar Mehmet Alagaş, İzmir'de, 28 Şubat 2021 tarihinde aort damarında oluşan yırtık nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan ameliyatın ardından hastanenin yoğun bakımında tedavi edilen Alagaş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen bu sabah vefat etti.

 

Mehmet Alagaş kimdir?

Mehmet Alagaş 1953 yılında İzmir'in Basmane semtinde dünyaya geldi.

1980'li yıllarda kendi kulluğunu daha iyi yapabilmek amacıyla Kur'an'ı Kerim hakkında çeşitli araştırmalar yapan Alağaş,  düşüncelerini paylaşmak amacıyla 1985 yılında 'İnsan Dergisi'ni çıkardı. Derginin olumlu yansımalarını gören Alagaş, daha sonraki yıllarda kitap çalışmasına başladı. Aynalar ve İnsanlar, Cumaya 5 Kala, Din Gerçeği ve İslam, Dünden Bugüne Şeytan ve Dostları ve birçok esere imza atan Alagaş, İslami gençliğin yetişmesine katkı sundu. Alagaş, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde konferanslar verdi.

28 Şubat 2021 tarihinde  aort damarında oluşan yırtık nedeniyle ameliyat edilmesinin ardından yoğun bakıma alınan Alagaş, 68 yaşında tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 

(İLKHA)

Mehmet Alagaş İnsan Dergisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER