YÖK’te FETÖ’yü Koruyan Kuvvet
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
YÖK’te FETÖ’yü Koruyan Kuvvet
04.08.2023 13:15:24

 

YÖK’te FETÖ’yü Koruyan Kuvvet

YÖK’e uzanan FETÖ operasyonları bir şekilde engelleniyor.

İşte birkaç örnek:

 

MİT 2020’de FETÖ’cülerin İstanbul’a üniversite okumak için gelen öğrencileri, otogar ve havalimanlarında karşıladığını tespit etti.

40 kişi gözaltına alındı.

Bu operasyonda örgütün, akademideki kadroları aracılığıyla bazı öğrencilere yoğunlaştığı anlaşıldı.

Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de Haziran 2022’de FETÖ'cülerin YÖK’e uzanan bir ilişki ağına sahip olduğunu ortaya çıkardı.

Akademisyen yapılanmasının 2011-2013 yıllarında KPDS, ALES, YDS ve ÜDS sorularının yanıtlarını örgüt mensuplarına ulaştırdığı öğrenildi.

Akademisyenler grubunun 16 ilde birbirleriyle irtibatlı bir şekilde örgütsel faaliyetlerini yürüttükleri anlaşıldı. İlk operasyonda 74, ikincisinde 13 kişi gözaltına alındı. İfadelerdeki yeni bilgilerle akademisyenlerin ilişki ağının 32 ile çıktığı belirlendi.

Bütün bu operasyonlarda, şüphelilerin örgüt evlerinde kaldıkları, sınav sorularının kendilerine verildiğine ilişkin beyanlarda bulunduğu, mahrem imamlarla irtibatta oldukları ayrıca ByLock uygulaması ve ardışık arama gibi yöntemleri kullanıldığı belirlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü başka bir soruşturmada 1 Kasım 2022 tarihinde çeşitli üniversitelerde akademisyen olarak çalışan 25 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Bu bilgiler ışığında soralım:

FETÖ’nün akademisyen yapılanmasıyla ilgili böylesine önemli ipuçlarına ulaşılmışken neden soruşturmalara devam edilmedi? YÖK’te birileri siyasiler aracılığıyla Emniyet’e ‘durun’ mu dedi? 2011-2013 arasında çalınan sorularla üniversitelere yerleşen akademisyenler tespit edildi mi? Bütün bunları takip etmek YÖK’ün görevi değil mi?

Kaynak: Mustafa İlker YÜCEL - aydınlık

YÖK’te FETÖ’yü Koruyan Kuvvet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sedat yuvakutan     0000-00-00 Akdeniz un.elmali yukmok.mud yapmmis ..soyadi demir olan o zat bilinen bas fetocuydu yök bunu gizledi adam docent oldu hala gorevde ve yukseliyor
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı